GeriTelevizyon Yabancı Damat dizisi ne zaman yayınlanmıştı? İşte Yabancı Damat'ın oyuncu kadrosu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yabancı Damat dizisi ne zaman yayınlanmıştı? İşte Yabancı Damat'ın oyuncu kadrosu

Yabancı Damat dizisi ne zaman yayınlanmıştı? İşte Yabancı Damat'ın oyuncu kadrosu

Yayınlandığı dönem seyirci tarafından oldukça rağbet gören ve en çok izlenen yapımlar arasına giren Yabancı Damat'ın tekrar bölümleri yeniden yayınlanmaya başladı. Efsane dizinin yayınlanmasıyla birlikte, dizinin ilk olarak hangi yıl ekranlara çıktığı ve oyuncu kadrosu merak konusu oldu. İşte, Yabancı Damat hakkında merak edilen detaylar...

Yabancı Damat, tekrar bölümleriyle yeniden dizi takipçileriyle buluşmaya başladı. Yabancı Damat’ın yayın yılı, oyuncuları ve karakterleri yeniden gündeme geldi. Peki yeniden Kanal D ekranlarında yayınlanan Yabancı Damat hangi yıl başlamıştı, oyuncu kadrosunda kimler var? İşte detaylar!

Kanal D'nin gerek konusu gerekse oyuncularıyla hafızalara kazınan dizisi Yabancı Damat tekrar bölümleriyle yeniden ekrana geliyor. Üç sezon boyuncu başarısını sürdüren Yabancı Damat, hafta için her gün saat 07.00’de yayınlanıyor. Farklı kültürlere ve inançlara sahip iki gencin türlü sınavlardan geçen aşkını anlatan Yabancı Damat, yayınlandığı dönemde milyonları ekrana kilitlemişti. İlk bölümü 12 Kasım 2004’te yayınlanan dizi, 106. Bölümlük macerasını 15 Haziran 2007’de tamamlayarak final yaptı.

YABANCI DAMAT OYUNCULARI

Zeki Alasya, Arif Erkin, Erdal Özyağcılar ve Sumru Yavrucuk gibi usta isimlerin kadrosunda yer aldığı Yabancı Damat’’ın başrollerini Özgür Çevik ve Nehir Erdoğan paylaştı. Özgür Çevik, Atinalı Niko; Nehir Eroğan ise gelenek göreneklerine çok bağlı olan bir aileden gelen Gaziantepli Nazlı karakterini canlandırdı. Katıldığı yarışmayla hayatı değişen ve son dönemlerin aranılan isimlerinden olan Engin Akyürek ise Nazlı ve Niko aşkına engel olmak için uzun süre çapalayan Kadir Sadıkoğlu’na hayat verdi.

 YABANCI DAMAT KONUSU

Gaziantep'in ünlü baklavacısı Kahraman Usta'nın (Erdal Özyağcılar) kızı Nazlı (Nehir Erdoğan) Ankara da üniversite eğitimini bitirmiş memleketine dönmüştür. Çok sevgili kızlarının dönüşünü hasretle bekleyen aile çok mutludur. Ama Nazlı'yı bir sürpriz beklemektedir.

Kahraman Usta, kızının evliliği için ortağı Ökkeş Usta'nın (Zeki Alasya) oğlu Kadir'e (Engin Akyürek) söz vermiştir. Nazlı buna şiddetle karşı çıkar. Nazlı'nın düşüncesine de başta babası olmak üzere annesi, dedesi, ablası ve eniştesi karşıdır. Bir kere söz verilmiştir ve bu iş olacaktır.

Ökkeş ve Kadir'in kendisini istemeye geldikleri gün evden kaçan Nazlı, Bodrum'daki okul arkadaşı Zeynep'e gider. Nazlı burada bir otelde iş bulur ve çalışmaya başlar. Ailesi her yerde Nazlıyı aramaktadır. Bu sırada Nazlı Bodrum da yakışıklı, yabancı bir gençle tanışır. Nazlı bu gencin İngiliz olduğunu zannetmektedir. Oysa ki bu genç, ailesi İstanbul'dan Atina'ya göç etmiş Niko adında bir Yunanlıdır. (Özgür Çevik)

Yıllardır birbirlerine düşmanlık beslemiş iki ülke insanı Yunanlı bir gençle Antepli bir kızın arkadaşlığı nasıl olacaktır? Nazlı ve Niko birbirlerine deliler gibi aşık olurlar. Ancak aşireti ile sözlüsü Nazlı'nın peşine düşer. Ayrıca Niko'nun, ses yıldızı sevgilisi Anna da (Natalia Doussopoulos) bu aşk için büyük bir engeldir. Üstüne üstelik Niko'nun ailesi Türk'lerden, Nazlı'nın ailesi de Yunanlılardan nefret etmektedir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle