GeriTelevizyon TRT World’den yeni program: Newsfeed
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TRT World’den yeni program: Newsfeed

TRT World’den yeni program: Newsfeed

Türkiye’nin İngilizce yayın yapan uluslararası haber platformu TRT World’ün yeni programı Newsfeed, sosyal medyadaki ilginç haberleri, video ve güncel tweetleri inceleyerek, günün haberlerine yeni bir bakış açısı getiriyor.

TRT World’ün dijital ve yayın ekipleri tarafından hazırlanan Newsfeed, dünyanın dört bir yanından sosyal medyada en çok paylaşılan, beğenilen ve retweetlenmiş yayınlardan oluşturulan haber akışı olma özelliğini taşıyor. Hafta içi her gün Türkiye saatiyle 15.30’da ekrana gelen aksiyon dolu program Newsfeed, Kamali Melbourne’un sunumu ile izleyiciye günün büyük haberlerini getiriyor.

Programın sunucusu Kamali Melbourne konuyla ilgili: “Milyonlarca insan için çok önemli olan haber ve hikâyeleri normal bir haber bülteninde bulamayabilirsiniz. Newsfeed ile kaçırdığınız hikayeleri yakalama şansınız olacak. Programımız size dünya sosyal medya gündemindeki bilinmesi gereken tüm haberleri ve nedenlerini açıklıyor ve yayın boyunca bir veya iki kez gülümsemenizi sağlayacak mizahi yanı olan bir program olarak karşınıza çıkıyor” dedi.

Programın Yürütücü Yapımcısı Benjamin Tornquist ise şu sözleri kaydetti: “Tüm bu içerikleri 15 dakikalık bir program ile ekrana getiriyoruz. Bu sadece bir televizyon bülteni değil. Özellikle Facebook Live ve Periscope'ta bizi takip eden izleyicimizin ilgisini çekecek bir program. İnternette gerçekten ilginç hikayeler aramak için saatler geçiriyoruz. Ve bunun yanında uluslararası bir haber kanalı olduğumuz için dünyada meydana gelen en ilginç olayları da ekrana getiriyoruz.”

Newsfeed, hafta içi her gün Türkiye saati ile 15.30’da TRT World ekranında izleyici ile buluşuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle