GeriTelevizyon Tekfur Ares kimdir? Tarihte Ares Müslüman oldu mu?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tekfur Ares kimdir? Tarihte Ares Müslüman oldu mu?

Tekfur Ares kimdir? Tarihte Ares Müslüman oldu mu?

Tekfur Ares kimdir sorusu Diriliş Ertuğtul dizisinin takipçileri tarafından en çok merak edilen ve araştırılan isimler arasında yer alıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin 107. bölümünde Ertuğrul Bey'e tuzak kuran, pusuya düşüren ve oğlu Gündüz'ü zindana hapseden Karacahisar tekfuru Ares, Müslüman olmuştu. Ares'in tarihte kim olduğu ve gerçekte Müslüman olup olmadığı merak ediliyor. İşte detaylar.

Gerçek tarihte yapılan araştırmalara göre Komutan Ares isminde bir Karacahisar Kalesi tekfuru bulunmamaktadır. Bu karakter Diriliş Ertuğrul dizisi senaristleri tarafından hayal edilen bir komutan olduğunu düşünülmektedir Resmi kayıtlarda Komutan Ares isminde bir karakter bulunmasa da Karacahisar Kalesinin Tekfuru Vasilyus öldürüldükten sonra İmparatorluk tarafından yeni bir komutan gönderilmiştir. Diriliş Ertuğrul dizisinde Komutan Ares Bizans İmparatorunun en önemli komutanlarından biridir.

Oldukça cesaretli ve saldırgan bir komutan olan Ares dinine de bağlıdır. Komutan Ares zekası ile Ertuğrul Beyin başına çok iş çıkaracaktır. Ares'in tarihte ölümü ile ilgili bir bilgi yer almasa da Diriliş Ertuğrul sezon finaline kadar yaşayacağı öngörülüyor. Hain planları ile Vasilyus'tan daha fazla yaşayacağı kesin gözüyle bakılıyor. Karacahirsar Kalesi için önemli bir yere sahip olan Komutan Ares öldüten sonra imparatorluktan yeni bir komutan daha gönderilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle