GeriTelevizyon SÖZ’ün Yavuz Komutan’ı kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

SÖZ’ün Yavuz Komutan’ı kimdir?

SÖZ’ün Yavuz Komutan’ı kimdir?

Yavuz Karasu ile mesleğine aşık ve hayat dolu bir asker olarak tanıştık...

Babası öğretmen ve annesi ev hanımı olan Yavuz Karasu, orta halli bir aileden geliyor. Zekâsı, hayran olunası cesareti ve görevine olan aşkıyla takdir toplayan bir asker… Mesleğinin yanında âşık olduğu bir kadın da vardı ve Yavuz nişanlısı Merve’ye olan aşkını “Bir kadın ne kadar sevilebilirse, o kadar seviyordum” cümlesiyle tanımlıyordu. Yavuz’un hayattan tek istediği şey sevdiği kadın ile birlikte bir yuva kurmak ve mesleğini layıkıyla yerine getirmeye devam etmekti. Lakin Yavuz’un Merve’ye evlilik teklif ettiği gün, hayatındaki tüm aydınlıkların yok olup yerini karanlığa bıraktığı gün oldu. Yavuz’un on senelik askerlik hayatında dağlarda savaştığı teröristler, onu bu kez nişanlısıyla gittiği AVM’de bulmuştu.

SÖZ’ün Yavuz Komutan’ı kimdir

Yavuz, canlı bomba şüphesiyle peşine düştüğü teröristlerle mücadele etti ve patlamadaki can kaybını en aza indirmeyi başardı ama nişanlısını bu terör saldırına kurban etti. Bu da Yavuz’un hayatında yeni bir sayfa açtı. Yine mesleğine aşıktı, belki de canından çok sevdiği nişanlısını bu savaşa kurban ettiğinde mücadele hırsı daha da körüklendi ama artık sonsuz bir karanlığa hapsolmuştu. Yavuz, içinde biriken karanlıkla birlikte Merve’nin katillerine karşı kendi içinde bir mücadele içine girdi. Hatta bu uğurda üniformasını dahi kaybetmek üzereydi. Emirlerle hareket eden bir askerin hayatında intikam duygusuna yer yoktu.

SÖZ’ün Yavuz Komutan’ı kimdir

Üniformasını kaybettiğini düşünen Yavuz, Erdem Yarbay’ın teröristler tarafından kaçırılan kızı Nazlı’yı kurtarmak için kendisini ortaya attığında, üniformasını da geri aldı. Ama bu kez yeni ve tehlikeli bir düşmanı hayatına almış oldu: Teröristlerin başındaki kişi olan Çolak! Yavuz, Nazlı’yı kurtarırken Çolak’ın kardeşini öldürmüştü ve bunun bir bedeli olacaktı. “Sarı Komutan” artık bizzat Çolak’ın hedefindeydi ve bu görev, hepsinden daha zor olacaktı.

SÖZ’ün Yavuz Komutan’ı kimdir

Çolak’la mücadelede Yavuz, yalnız olmayacaktı elbette… Hepsi birbirinden yetenekli ve renkli TİM elemanları da Yavuz’un bu yoldaki yoldaşları olacaktı. Elbette ki Yavuz’un cesareti ve zekâsı, askerlerinin de hayranlığını kazandı. Yavuz, komuta ettiği TİM ile birlikte Çolak’ın peşine düşecek ve onun eylemlerini başarısız kılmak için her şeyi yapacaktı. Zaman Yavuz’un hayatında neleri değiştirecek bilinmez ama hikayesini hayranlıkla izlemeye devam edeceğimiz bir gerçek!

 

noluyotv.com Tarafından hazırlanmıştır.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle