GeriTelevizyon Selim Bayraktar kimdir kaç yaşındadır?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Selim Bayraktar kimdir kaç yaşındadır?

Selim Bayraktar kimdir kaç yaşındadır?

Selim Bayraktar, sinema-tiyatro ve televizyon projelerindeki başarısı ile araştırılan isimler arasında yer alıyor. Muhteşem Yüzyıl Kösem, Ufak Tefek Cinayetler gibi önemli projelerde yer alan Selim Bayraktar, biyografisi ile merak ediliyor. Peki, Selim Bayraktar kimdir kaç yaşındadır? İşte, ünlü isim hakkında detaylı bilgiler

Selim Bayraktar, 17 Haziran 1975 tarihinde Irak Kerkük'te dünyaya gelmiştir. Türk baba ile Kerkük'lü annenin çocuğu olarak doğan oyuncu, ilkokulu Kerkük'te bitirmiş, 1987 yılında ailesi ile birlikte Türkiye'ye gelmiştir.

Önce Eskişehir ardından ise Antalya'ya yerleşmiş ve lise eğitimini burada almıştır. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olduktan sonra bir süre Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda çalıştı.

2007 yılında ise Antalya Devlet Tiyatrosuna geçerek çalışmalarına orada devam etti. Tiyatroda Othello, Sırça Kümes ve Bay Kolpert gibi oyunlarda oynadı. Televizyonda ise ilk kez 2006 yılında, Köprü isimli dizide canlandırdığı Erdal karakteri ile gözüktü.

Ardından 2009'da Bir Bulut Olsam dizisinde Mahmut Paşa karakterini canlandırdı. 2011 yılında yayınlanmaya başlayan tarihi televizyon dizisi Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığı Sümbül Ağa karakteri ile ünlendi. Daha sonra Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda, Kırmızı ve Aşk Sana Benzer sinema filmlerinde oynadı. Oyuncu, en son Star TV'de yayınlanan Gecenin Kraliçesi dizisinde Hakan karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Onur Ünlü'nün yazıp yönettiği İnternet dizisi olan Görünen Adam'da Eşref Şerif karakterini canlandırmıştır.

Selim Bayraktar, Blu TV'nin sevilen projesi 7 Yüz'de de yer almıştır.

YER ALDIĞI PROJELER

TİYATRO

Othello

Bay Kolpert

Kardeş Gelini

Ana

Sırça Kümes

Komik Para

Cıbıl Kurt (yönetmen)

SİNEMA

Aşk Sana Benzer - 2015 (Aykut)

Kırmızı - 2014 (Gökhan)

Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda - 2013

Büyük Oyun - 2009 (Kaçakçı Lider)

TELEVİZYON

Ufak Tefek Cinayetler - 2017-devam ediyor (Edip Hoca)

Görünen Adam - 2017 (Eşref Şerif)

Gecenin Kraliçesi - 2016 (Hakan)

Muhteşem Yüzyıl - 2011-2014 (Sümbül Ağa)

Bir Bulut Olsam - 2009 (Mahmut Paşa)

Köprü - 2006-2007 (Erdal)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle