GeriTelevizyon Sabriye Şengül kimdir? Kaç yaşındadır?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sabriye Şengül kimdir? Kaç yaşındadır?

Sabriye Şengül kimdir? Kaç yaşındadır?

Survivor ünlüler takımı yarışmacısı Sabriye Şengül birçok izleyici tarafından oldukça merak konusu olmaya devam ediyor. Survivor 2017 tüm hızıyla devam ederken Sabriye Şengül'ün ada hayatındaki yaşamı ve yarışmalardaki performansı arkadaşları tarafından oldukça eleştiriliyor. Oyun anlarında panik yaşayıp oyunu kaybetmesi yüzünden eleştirilen Sabriye Şengül kimdir? Kaç yaşındadır?

Sabriye Şengül Survivor'daki mücadelesine devam ediyor. Ünlüler takımında kalan 6 yarışmacıdan biri olan Sabriye Şengül'ün fanları, desteklerini sosyal medyadan sürekli gösteriyorlar. Oyun alanlarında bazı zamanlar arkadaşları tarafından eleştirilen Sabriye Şengül kimdir? Kaç yaşındadır?

SABRİYE ŞENGÜL KİMDİR?

Trabzon’da 1988 yılında dünyaya gelen Sabriye Şengül, başarılı hayatı içinde boks ile 2006 yılında 18 yaşında tanıştı. Boks ile 2006 yılında tanışan

yarışmacının, bundan sonraki hayatı değişti. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra boksa olan ilgisini ve yeteneğini keşfeden Sabriye Şengül, üniversite eğitimi almamıştır. Yarışmada da izleyiciler tarafından görüldüğü gibi genel olarak erkeksi tavırlar sergilemektedir. Sert mizacı ile tanınmış olan Sabriye Şengül, çocukluk yıllarında sürekli erkek arkadaşları ile vakit geçirmesinden dolayı tavırlarının da bu yönde geliştiğini açıklamalarında belirtmiştir.

Lise eğitimi sırasında boks yapmaya antrenörü tarafından teşvik edilmiştir ve bu yolda ilerlemeye başlamıştır. İlk boksa başladığı zamanlarda ablası bu durumu pek sıcak karşılamamıştır ancak Sabriye yılmayarak hayallerinin peşinden koşmuştur. Bir spor salonuna kayıt yaptırıp özel olarak boks eğitimi almıştır. Sabriye Şengül sadece yakın çevresi tarafından değil bazı önemli antrenörler tarafından da fark edilmeye başlanmıştır. Bu doğrultuda da gösterdiği üstün performanslar sayesinde Türkiye Boks Şampiyonu olarak adını yazdırmıştır. Milli formayı giyen Sabriye, Avrupa’da ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. 2015 yılından itibaren de boksa profesyonel olarak devam etti. Kickboksta hiçbir mağlubiyeti olmayan Sabriye Şengül, gösterdiği başarı ile de altın kemer almaya hak kazandı. Başarı adımlarını tırmanmakta olan Sabriye, Türkiye tarafından da tanınan fenomen bir isim haline geldi.

Boksta ve Kickboksta 3 tane Türkiye şampiyonluğu bulunan Sabriye Şengül aynı zamanda K1 Dünya Karması Şampiyonluğu’na ve uluslararası boks şampiyonluğuna sahiptir.

Survivor 2017 yarışmasında yarışmacıları genel istatistiklerine göre, Sabriye Şengül puan tablosunda 12. sırada yer almaktadır. Toplamda 182 yarışmaya katılan yarışmacı, 182 yarışma içinden 67 tanesinden galibiyet ile ayrılırken 115 tanesinden de mağlubiyet ile ayrıldı. Yarışmada sahip olduğu toplam puan ise 116’dır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle