GeriTelevizyon O Ses Türkiye 2018 birincisi kim oldu? O Ses tarihinde bir ilk yaşattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  20
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O Ses Türkiye 2018 birincisi kim oldu? O Ses tarihinde bir ilk yaşattı

4 Şubat gecesi final yapan O Ses'in tarihinde bir ilk yaşandı. 'O Ses Türkiye 2018 birincisi kim oldu? sorusunun yanıtı bu kez bir kadın yarışmacı oldu. Gökhan Özoğuz'un takımından çıkan yarışmacı, şampiyon olan ilk kadın yarışmacı oldu. Peki son ikiye kimler kaldı? O Ses Türkiye 2018 birincisi kim oldu?

O Ses Türkiye 2018 birincisi kim oldu? sorusu 4 Şubat Pazar gecesi yanıt buldu. Bu yıl ilk kez jüri üyeliğini üstlenen Yıldız Tilbe'nin de bir yarışmacısının yer aldığı O Ses Türkiye 2018 final bölümünde şampiyonu belirleyen sms oylaması oldu. Peki O Ses Türkiye birincisi kim oldu, şampiyon hangi jürinin takımından çıktı.

O Ses Türkiye'nin aylar süren mücadelesinde büyük finale kadar kalmayı başaran Aydan Kahraman, Ceren Düzova, Lütfiye Özipek, Nihat Mugil, Oğulcan Bolcan ve Yener Bulut-Ümit Durak ikilisi şampiyon olmak için performanslarını sergiledi. İlk turda Ceren ve Aydan, İkinci tur bölümünde ise Nihat ve Oğulcan elendi.

ŞAMPİYON KİM OLDU?

Tüm jüri üyelerinin en az bir kişiyi finale taşımayı başardığı final bölümünde son ikiye kalan ile Lütfiye ve Yener-Ümit ikilisi ikişer performans daha sergiledi. SMS oylaması sonucunda Gökhan Özoğuz'un takımında yer alan Lütfiye Özipek şampiyon oldu.

O SES TÜRKİYE'NİN İLK KADIN BİRİNCİSİ OLDU

O Ses Türkiye'de 2018 yılının birincisinin de ilan edilmesiyle birlikte, gözler geçtiğimiz yılki birincilere çevrildi. Yarışma tarihinde şu ana kadar birinciliklerini ilan eden isimlerin tamamı erkek olurken, şampiyon olan ilk kadın yarışmacı Lütfiye oldu. İşte, geçtiğimiz yılın birincileri hakkında kısa bir özet;

2017- DODAN ÖZER: Hadise'nin yarışmacısı olan Dodan, 39 yaşında ve Muş Vartoludur.
2016- EMRE SERTKAYA: Gökhan'ın yarışmacısı olarak birinciliği elde etmişti.
2015- ELNUR HÜSEYNOV: Dönemin jüri üyesi Ebru Gündeş'in yarışmacısı olan Elnur, ilk günden itibaren dikkatleri üzerine toplamıştı.
2014- HASAN DOĞRU: Yarışmada şampiyonluğu elde etmesinden iki yıl sonra programa konuk olan Hasan, verdiği kilolar ile dikkat çekmişti.
2013- MUSTAFA BOZKURT: Dönemin jüri üyesi Mustafa Sandal'ın yarışmacısıydı.
2012- OĞUZ BERKAY FİDAN: Murat Boz'a ilk ve tek şampiyonluğunu kazandıran Oğuz Berkay Fidan, aynı zamanda yarışmanın ilk birincisidir.

LÜTFİYE ÖZİPEK KİMDİR?

Lütfiye Özipek, 1990 yılında Kıbrıs'ta dünyaya geldi. Müzikal kariyerine çok küçük yaşta piyano çalarak başlayan Özipek, o günden beri serüvenine devam ediyor.Özipek, lise eğitimini Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde tamamlamasının ardından, önce University Of Nicosia'da caz eğitimi, ardından İngiltere'de pop müzik ve söz yazarlığı eğitimi alarak 2013'te mezun oldu.Kıbrıs'ta verdiği konserlerinde pop, caz ve alternatif müziğe yer veren Özipek, Türkiye'de kendi söz ve bestelerinden oluşan albüm için çalışmalarını sürdürüyor.

DODAN VE RESUL KENDİ PARÇALARINI SESLENDİRDİ

Yarışmanın geçtiğimiz yılki finalistleri Dodan ve Resul, O Ses Türkiye 2018'e katılarak kendi besteledikleri şarkıları seslendirdi. İkili ile jüri üyeleri arasında sıcak diyaloglar yaşandı.

2017 O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU

O Ses Türkiye'nin 2017 sezonunda yarışmanın başından beri jüri koltuğundan oturan Hadise'nin takımı 6 yıl sonra ilk kez birinci oldu. Şampiyon olan Dodan, böylece araba ve single albüm ödülünün de sahibi oldu.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle