GeriTelevizyon Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Nefes Nefese dizisi 1 Ağustos Çarşamba günü ekran macerasına başladı. Yönetmenliğini Uğur Yücel ile Aydın Bulut'un yaptığı, senaristliğini ise Selin Tunç'un üstlendiği Nefes Nefese, gerek sahneleri gerekse oyuncu kadrosuyla dikkat çekti. Peki, Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimler? İşte kadro ve karakterler

Yeni dizi Nefes Nefese, son yılların popüler ve deneyimli isimlerini bir araya getirdi. Suriye, Berlin ve Almanya üçgeninde çarpıcı bir hikayeyi anlatan Nefes Nefese’nin başrollerinde Uğur Yücel, Şükrü Özyıldız ve Melisa Şenolsun yer alıyor. Üçlüye kadroda Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Zeyno Eracar ve Macit Sonkan paylaşıyor.

NEFES NEFESE OYUNCU KADROSU VE KARAKTERLERİ

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi


UĞUR YÜCEL - Ayaz Kıran (Atmaca)

Ellili yaşlarında olan Ayaz, Rüya’nın babasıdır. Uzaktan bakanlar için yakışıklı, dinç bir iş adamıdır. Eşi vefat edince dört yaşındaki kızı Rüya’yı alıp Berlin’e yeni bir hayat kurmaya gitmiştir. Hırsı ve zekasıyla sıfırdan bir hayat inşa etmeye girişmiştir. Karanlık işlerle ilgilenenler ise Atmaca olarak bilir.

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi


ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ – Yusuf Alacan

Yusuf 26 yaşında, Ailenin geniş arazilerinin, zeytin ağaçlarının arasında büyümüştür. O toprağın insanıdır. Sıcak kanlı, tutkulu, inatçı, içinde başını sürekli derde sokan bir adalet duygusuyla yaşamıştır.

Ailesi hukuk okumasını istemiştir; o da gönülleri olsun diye okula girmiştir. Üniversitenin ilk yılını okumuş, normal keyifli bir hayat sürmeye adım atmıştır. Ta ki insanı delirtecek sıcakların bastırdığı bir akşamüstü, babasıyla arasında çıkan bir kavgaya kadar...

Memlekete bir daha dönmem derken kardeşi kadar sevdiği Azap’ın sünnet düğünü için geldiği Antakya’ya giderken Rüya ile karşılaşır ve yolları tesadüfler zinciri ile birleşir.

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesiMELİSA ŞENOLSUN - Rüya Kıran

23 yaşındaki Rüya güzel, duru, narin ama olmadık tehlikelere atılabilecek kadar da gözü kara bir kızdır. Annesini bulmak için Berlin'den çıkıp Suriye'ye gitmeye cesaret etmesi de hep bu gözü karalıktan. Ama ilk bakışta öyle değildir, anlaşılmaz. Rüya, uzak ellerde, hep aile yüzüne hasret yaşamıştır.
O yüzden mahzun bir yanı vardır Rüya’nın. Ama güçsüz değil... Birbirlerine yoldaş oldukları yıllar içinde Rüya babasına, babası Rüya’ya düşmüş. Ayaz ve Rüya dünyanın birbirine en düşkün baba-kızıdır.

Rüya’ya gelen bir mektupla annesinin yaşadığını öğrenir. Her şey annesini bulmaya karar verdiğinde başlar.

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesiGÜLÇİN SANTIRCIOĞLU - Sultan

40larının sonunda, güzel, mihrap yerinde, aydınlık yüzlü bir kadın olan Sultan, Cemal’in eşi, Salih'in annesi, evin emektarı, mutfaktaki kadınların eli ayağıdır.

Şehir görmüş, gün görmüş geçirmiştir. Gururlu, vakur, kimi zaman nobrandır. Sultan kolay kolay bir şeye tamah etmez.

Çok konuşmaz ama lafının sözünün ağırlığı vardır evde. Evdeki bütün çocuklara emeği geçmiştir.

Azap’la ters ters konuşur ama Salih'ten ayırt etmez. Yufka yüreklidir. Hele çocuklara hiç kıyamaz. Kendini anlatmayı sevmez; sırlı kadındır Sultan.

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi


ŞEBNEM HASSANISOUGHI – Selma Çelik

30 yaşında, bir bakanın bir daha baktığı güzelliği sahip olan bir kadındır. Alımlıdır, güzeldir, Malatyalıdır. Dobradır, bir şeyi söyleyecekse evirip çevirmeden söyler. Tutkuludur. İstediği şey için önüne çıkan engellerden korkmaz, aksine üstüne gider.

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesiMACİT SONKAN - Şakir Alacan

60 yaşlarında olan Şakir Yusuf’un ve Mercan’ın babası, Afet’in evinin direğidir. Hatay’da köklü bir ailenin reisi ve toprak ağasıdır.

Herkesin yardımına koşan, iyi, babacan bir adam olması nedeniyle Hatay’daki Suriyeli örgütlerin de düşmanlığını kazanmıştır. Geleneklere bağlı bir hayat sürer.

Ailesi onun en değerli varlığıdır. Çok sevdiği, hasret duyduğu Yusuf’la geçmişten beri arası bozuktur ve bundan huzursuzluk duymaktadır. Yusuf’la kurduğu ilişkide kendi hatalarının da farkındadır fakat gururlu bir adam olduğu için hatasını kabullenmeyi kendine yediremeyen küskün bir babadır.

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesiZEYNO ERACAR - Afet Alacan

50’li yaşlarında olan Afet Alacan, Yusuf ve Mercan’ın biricik annesi, Şakir’in de gönlünün sultanıdır. Yaşından genç gösteren alımlı bir kadındır. Bir oğlunu öbür oğlunun hatası yüzünden kaybetmiş, evlat acısı yaşamıştır. Bütün aileyi bir arada tutma görevi omuzlarına yüklenmiş bir kadındır. Şefkatli ve sağduyuludur. Yumuşak mizaçlıdır. Emir vermeyi sevmez ama tam bir hanım ağadır. Ast üst ayırt etmez. Evdeki en yakını, sırdaşı Sultan'dır.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle