GeriTelevizyon Murat Kekilli kimdir ve kaç yaşındadır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Murat Kekilli kimdir ve kaç yaşındadır?

Murat Kekilli kimdir ve kaç yaşındadır?

90'ı yılların başında müzik kariyerine başlayan Murat Kekilli, yer aldığı son projesinin ardından sosyal medyada gündem konusu oldu. 2000 Yılı En İyi Rock Vokali ödülünü alan Murat Kekilli, dizi dünyasına giriş yaptı. Peki, son zamanların en çok konuşulan isimlerinden olan şarkıcı Murat Kekilli kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, Murat Kekilli'nin biyografisi ve merak edilen hayatı.

992 - 1993 yıllarında Adana Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanan fakat eğitimini yarıda bırakan Murat Kekilli, Dengi Dengi dizisi ile uzun bir aradan sonra sevenlerini heyecanlandırdı. Gündeme gelen dizi haberi ile Murat Kekilli'nin biyografisi internette araştırılmaya başlandı. İşte, Murat Kekilli ile ilgili merak edilenler.

MURAT KEKİLLİ KİMDİR?

18 Nisan 1968 yılında Adana'da doğan Murat Kekilli; İlk, orta ve lise eğitimini de Adana'da tamamladı. Kocavezir Mahallesi'nde oturan ailesinin maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle tatillerde, Adana ve Ceyhan'da karpuz tarlalarında çalışmıştır. Adana'da gençlik sarayının müdürü ile tanışıp, onun yanına gidip gelirken orada piyano çalan bir arkadaşını görür ve hayran olur ve müzik hayatına ilk piyano ile başlar. 1989 yılında vatani görevi için askere gider, 1991 yılında askerden döner ve yaşantısına faal olarak başlar.

1992 - 1993 yıllarında Adana Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanır; fakat, bir yıl kadar devam edip ayrılır. 1994'te İstanbul'a gelir bir grupta çalışır ve ilk grubunu Kilikyalılar'ı kurar. 1996 yılında ise Yolcular grubu ile çalışır ve Eşek Gözlüm albümünü çıkartır. Bu albümün istenilen yere gelmediği düşünülerek Ferdifon Müzik firması ile yollarını ayırır. Daha sonra Boğaziçi Müzik ile anlaşır ve 1999 yılında Bu Akşam Ölürüm ismindeki albümünü çıkartır. Bu albüm çok büyük bir patlama oluşturur.2002 Yılının Şubat ayında Boğaziçi Müzik ile Yedialtı adlı albümü çıkarır. Ardından yine 2004'te Boğaziçi Müzik ile Avara albümünü çıkarır. 2006 yılında Boğaziçi Müzik ile Bir Ahir Zaman adlı albümü çıkarır. Uzun bir aradan sonra 2010 yılında Boğaziçi Müzik ile Kalbimdeki Darp albümünü çıkarmıştır. Albüm de tek parçaya klip çekilmiştir. Murat Kekilli'nin yeni albümü Gümüş Teller 2013 yılında piyasaya sürülmüştür.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle