GeriTelevizyon Mehmed Bir Cihan Fatihi yine heyecan doluydu! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mehmed Bir Cihan Fatihi yine heyecan doluydu! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Mehmed Bir Cihan Fatihi yine heyecan doluydu! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Kanal D ekranlarının fenomen dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi, dün akşam ekranlara gelen 5. son bölümüyle izleyicilerine yine heyecan dolu dakikalar yaşatmaya devam etti. Son bölümde, Mehmed, ağabeyi Alaaddin’in öldürüldüğünü öğrenir. Bu hakikat tüm sarayı karıştırırken, Mehmed sorumluları bulmaya çalışır. Son bölümün bitmesinin ardından diziseverler gelecek hafta yayınlanacak olan 6. bölüm fragmanını sorgulamaya başladı. Peki, Mehmed Bir Cihan Fatihi'nin 6. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi bu hafta ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine yine nefes kesen dakikalar yaşattı. Ekranlarda yayınlanmaya başladığı günden itibaren gerek konusu gerekse oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizi Mehmed Bir Cihan Fatihi'nde heyecan doruktaydı. Dizinin bu hafta yayınlanan son bölümünde Melike'nin yaptıklarını öğrenen Sultan Mehmed Han, öfkesini en katı şekilde belli etti. Son bölümün bitmesinin ardından diziseverler yeni bölüm fragmanını merak etmeye başladılar. Peki, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin yeni bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı. Yayınlanır yayınlanmaz haberimizden izleyebilirsiniz.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Kanak D'nin sevilen dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi'nin bu haftaki bölümünde, Bizans İmparatoru Konstantinos, Mehmed’in Konstantiniyye hayalinin bilincindedir. Bunun için Haçlı Birliği’ni toplamak istese de Mehmed’in desteklediği keşiş Gennadios, buna engel olur. Bizans halkı, Katolik Kilisesi ile iş birliği yapmak istemez ve Gennadios’un sayesinde birliğin oluşması engellenir. Mehmed ve Delibaş, Konstantiniyye’den ayrılmak ister. Lakin Konstantinos, Haçlı Birliği’nin oluşamamasının arkasındaki Türkü bulmaya çalışır. Bu sebepten ötürü şehrin kapılarını kapatır ve herkesin sorgulanmasını ister.

Mehmed ve Delibaş, Konstantiniyye’den çıkmanın yollarını ararlarken, Pontus Prensesi Teodora yardımlarına koşar. Teodora, Sultan Murad için mücadele verdiğini ve artık Mehmed’in emrinde olduğunu dile getirir. Mehmed’i şaşırtan bu yardım eli, Konstantiniyye’nin fethi için de elini güçlendirmektedir. Zağanos Paşa, Mehmed’in Konstantiniyye’den çıkabilmesi için Eleni’nin bir plan yapmasını ister. Eleni, su kemerlerinden çıkabilecekleri bir planı yollar.

Mehmed ve Delibaş, Konstantiniyye’den çıkarken Orhan’ı bulurlar. Orhan’ı esir alan Mehmed, onu öldürmek için saray yakınına getirir. Lakin Orhan, kaçmayı başarır. Orhan’ın kaçmasına yardımcı olan kişi, Mehmed’in akıl hocası Akşemsettin’den başkası değildir. Mehmed, bunun nedenini sorgulamaya başlarken, Akşemsettin her olaydan bir ders çıkarması gerektiğini yineler.

Öte yandan Mehmed, ağabeyi Alaaddin’in öldürüldüğünü öğrenir. Üstelik bunun en yakınlarından biri tarafından gerçekleştirildiğini bilmektedir. Mehmed, ağabeyinin katilini ararken, onu öldürenin sağ kollarından biri olan Zağanos Paşa olduğundan haberdar değildir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle