GeriTelevizyon Jale kimdir? Jale’nin hayatına ilişkin bilinmeyenler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jale kimdir? Jale’nin hayatına ilişkin bilinmeyenler

Jale kimdir? Jale’nin hayatına ilişkin bilinmeyenler

Şarkıcı Jale, yıllar sonra 2. Sayfa programına konuk olarak katıldı. Gözlerden uzak bir yaşam süren Jale, ‘Üzgünüm’ ve ‘Son Geceler’ isimli şarkılarıyla 90’lı yıllara damga vurmuştu. İşte, Jale’nin hayatına ilişkin bilinmeyenler

Jale Bekar ya da bilinen adıyla Jale,  24 Temmuz 1961 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı. Ortaokul ve lise yılları boyunca çeşitli müzik yarışmalarına katıldı. Müzik hayatına 1979 Altın Mikrofon Ses Yarışması’na katılarak başladı. Bahse konu yarışmada ikinci olan Jale, gelen teklifleri değerlendirerek Nisa Serezli, Tolga Aşkıner, Göksel Kortay ve Kerem Yılmazer gibi sanatçılarla müzikallerde rol aldı. Yaklaşık olarak üç yıl süren tiyatro çalışmalarının ardından beş yıl boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü Sosyal Tesisleri’nde orkestra solistliği yaptı. Şan pedagogu Belkıs Aran’dan on dört yıl boyunca şan ve solfej dersleri aldı. 1986 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

İlk albümü “Süreyya”yı 1986 yılında çıkardı. Son albüm çalışması "Yüreğimin Şarkıları" ise 1999 yılında yayınlanmıştır. Bu albümde isimleri Jale’yle birlikte anılan iki tanınmış şarkı, “Üzgünüm” ve “Son Geceler” yeni düzenlemeleriyle yer almıştır. Sanatçı son olarak kariyerinin ilk EPsi "Mor" ile sevenlerine merhaba demiştir.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle