GeriTelevizyon İsmail Uzuner kimdir kaç yaşında? 'İyiysen kazanırsın'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsmail Uzuner kimdir kaç yaşında? 'İyiysen kazanırsın'

İsmail Uzuner kimdir kaç yaşında? 'İyiysen kazanırsın'

İsmail Uzuner, Yüregin Kadar yarışmasına katılmasının ardından dikkat çeken isim oldu.'Hayatındaki insanların sana güvenebilmesi için gereken ilk adım, senin kendine güvenmendir.' mottosunu kendisine felsefe edinen İsmail Uzuner, kendisini 'Korkak biri değilsen savaşırsın ve iyiysen kazanırsın' sözleriyle ifade etmektedir. Peki, İsmail Uzuner kimdir kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

İsmail Uzuner, 1985 Yozgat doğumludur. İki yaşında İstanbul’a gelen Uzuner, 1995 yılında henüz on yaşındayken spora başlamıştır. Spor hayatına Kung Fu ile başlayan İsmail Uzuner, 3 yıl boyunca Kung Fu yapmıştır. İlerleyen zamanlarda Wushu Tao stilinde müsabakalara çıkmış ve 7 yıl üst üste şampiyon olmuştur. Sanda dalında ise 2012'de Avrupa ikincisi, 2013'de Dünya 3.sü ve 2014'de Avrupa Şampiyonu olmuştur. Wushu Tao’dan sonra spora Sanda, Muay Thai ve Kick Boks ile devam etmiştir.

İsmail Uzuner spora başlayışını şu şekilde anlatmaktadır;

"9 yaşındayken hep kendimden büyüklerle oynarmışım ve hep kavga edermişim. Benden de büyük oldukları için dayak yiyen hep ben olurmuşum. Babam da “Bu çocuğu bir spora yazdırayım, sokakta oynayacağına spor yapsın” demiş. O şekilde Kung Fu'ya yazdırdılar."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle