GeriTelevizyon Haluk’un belalısı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Haluk’un belalısı

Haluk’un belalısı

Gülin İyigün, kısa süre önce “Çocuklar Duymasın” ekibine katıldı. Dizide aklını Haluk’a takan, onun bir an önce Meltem’den boşanması için de elinden geleni yapan Tutku’yu canlandıran İyigün, “Ters köşe rolleri seviyorum” diyor.

◊ “Çocuklar Duymasın” kadrosunda artık siz de varsınız, hayırlı olsun. Süreç nasıl gelişti?
- Geçen sezon “Seksenler” dizisinde Funda karakterini üstlenerek Mint ailesine dahil olmuştum. Birol Güven ve yönetmenimiz Bora Tekay da “Çocuklar Duymasın”da Tutku karakteri için beni uygun bulmuş. Konuştuk ve birkaç gün sonra setteydim.

◊ Tutku karakterinden biraz söz eder misiniz?
- Tutku çok hırslı, tuttuğunu koparan, istediği her şeyi elde eden bir kadın.
Etrafında olup bitenleri kimseye belli etmeden dikkatle izliyor, hedefe ulaşmak amacıyla kullanmak üzere sürekli biriktiriyor ve plan yapıyor.
Haluk’a âşık ve onu elde etmeyi kafasına koymuş. Hem Haluk’un ilgisini çekmeye hem de onun boşanma sürecini hızlandıracak yöntemler bulmaya çalışıyor. Kendini sevdirme çabasında... Niyetini ve duygularını açıkça sergileyen, kendi gücüne inanan bir yapısı var.

◊ “Çocuklar Duymasın” gibi herkes tarafından bilinen ve sevilen bir dizinin ekibine sonradan katılmak, sizde endişe yarattı mı?
- Yıllardır ekranda yer alan ve bu kadar sevilen bir diziye dahil olabilmek, hayatın kıymetli hediyelerinden biri... Öncelikle çok mutlu oldum ve heyecanlandım. “Çocuklar Duymasın”da birlik içinde çalışan harika bir ekip var. Çok sıcak karşılandım ve desteklendim.

◊ Siz aynı zamanda profesyonel yoga eğitmenisiniz. Dizi temposunda o işe de yetişebiliyor musunuz?
- Tabii... Devam ediyorum. Derslerimi set programıma göre organize ediyorum. Şimdilik her iki işimi bir arada yürütmemi engelleyecek bir durum yok.

Haluk’un belalısıKAHKAHA ATMAK HARİKA BİR DETOKS

◊ Siz de formunuzu yogaya mı borçlusunuz?
- Çok teşekkür ederim. Öncelikle anneme ve babama borçluyum, ardından yaşam tarzıma. Yoga yaşamımda önemli bir yer tutuyor elbette.
Yoga pratiğim sayesinde hem fiziksel hem de ruhsal anlamda sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürüyorum.
Ayrıca gece uykusu ve beslenme de çok etkili. Mümkün olduğunca erken uyuyor ve doğal gıdalarla beslenmeyi tercih ediyorum.

◊ Dışarıdan pozitif biri gibi görünüyorsunuz. Gerçekten sürekli pozitif kalmak mümkün müdür?
- Hayatın içinde sürekli bir şeyler yaşıyoruz. Her gün kendimizle yeniden tanıştığımız, her ana yeniden tanıklık ettiğimiz farklı konularla karşılaşıyoruz. Kendimizi sürekli pozitif bir alanın içinde tutmaya çalışırsak, farkında olmadan yaşamı olduğundan daha zor hale getirebiliriz.
O yüzden ben her zaman dengede yaşamaktan yanayım.
Negatif veya pozitif diye yorumlamıyorum hiçbir şeyi. Yaşamı ve süreçleri olduğu gibi anlamakla ve bu akışla birlikte duygularımı, hislerimi anlamakla ilgiliyim.
Pozitif veya negatif olmaktan çok farkında olmaya odaklıyım. Hayatın kendi ritmi ve zamanlaması olduğuna inanıyorum, bu yüzden yaşamımda olmayanlardan çok olanlara odaklıyım, bunları geliştirmeye çalışıyorum.
Dolayısıyla iç dünyamda temelde bir mutluluk halinin olduğunu söyleyebilirim.

EV İŞİ YAPARAK MUTLU OLUYORUM

◊ Oyunculuk ve yoga dışında sizi mutlu eden neler var?
- Ev işi ve yemek yapmak... Uyumadan önce de kitap okuyorum. Tempo ne kadar yüksek olursa olsun, mutlaka oyunculuğumu geliştirebileceğim eğitimlere vakit ayırıyorum. Birbirinden farklı roller olsun istiyorum. Örneğin “Seksenler”de evin tatlı geliniydim, şimdi Tutku gibi tam ters köşe bir roldeyim. Aksiyon projeleri için de dönem dönem dövüş dersleri alıyorum. Ayrıca şan dersi alıyorum, vakit bulabildiğimde oyunculuk sınıflarına dahil oluyorum. Yani aslında hep çalışarak mutlu oluyorum. Sinemaya ve tiyatroya gidiyorum. Doğayı çok seviyor, en azından haftada bir ormana gidiyorum.

 

 

Sinemalarda bu hafta hangi filmler var? | Sinefil

 

Sinemalarda bu hafta hangi filmler var? | SinefilAnlatanadam, sizler için bu hafta vizyona girecek filmleri değerlendirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle