GeriTelevizyon Emine Beder kimdir kaç yaşındadır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emine Beder kimdir kaç yaşındadır?

Emine Beder kimdir kaç yaşındadır?

Emine Beder, uzun yıllar boyunca medyada yemek tarifleriyle yer almaktadır. Bir dönem gazetede verdiği tariflerin ardından kamera karşısına geçen Emine Beder, yemek yapmayı ise babasından öğrendiğini ifade etmektedir. İşte, Emine Beder hakkında bazı bilgiler

Emine Beder, 2 Ağustos 1960 tarihinde dünyaya gelmiştir. 

Annesi, I. Dünya Savaşı sonrasında Selanik'ten Akşehir'e göçmüş Rumeli Türklerinin ikinci kuşağındandır. Beder yemek yapmayı Akşehir'in yerlilerinden olan babasından öğrendiğini söylemiştir.

Meslek yüksekokulu elektrik bölümü mezunu olan Emine S. Beder'in 1980 yılında yaptığı evlilikten iki çocuğu vardır.

1994 yılında yurt çapında üç yemek yarışmasını kazanan Emine Beder, aynı yıl Sabah gazetesinin Melodi ekinde yazmaya başlamıştır.

Uzun yıllar bu gazetede yazarlık yaptıktan sonra, 1 Numara Yayıncılık'ın çıkarttığı Sofra dergisinde yemek danışmanı ve baş yazar olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı dönemde Sabah gazetesi ile birlikte verilen onlarca yemek kitapçığında imzası bulunan Emine Beder, çeşitli televizyon kanallarında ve radyolarda yemek programları sunmuştur.

Emine S. Beder'in İnkılap Yayınevi'nden piyasaya çıkan, altı ciltlik kategorili yemek kitabı ve iki adet de toplu yemek kitabı vardır. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle