Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir? Dizinin konusu nedir?

Dostlar Mahallesi oyuncuları dizinin ilk bölümü ile izleyicilerin önüne çıkıyor. Enteresan konusu haricinde sağlam oyuncu kadrosu ile de dikkat çeken Dostlar Mahallesi, Kanal D ekranlarında seyircilere eğlenceli saatler yaşatacak. İşte, izleyicilerin merakla araştırdığı Dostlar Mahallesi oyuncuları ve konusu hakkında detaylı bilgiler

Hürriyet Haber
16.12.2017 - 18:31 | Son Güncelleme :

Dostlar Mahallesi oyuncuları cumartesi akşamı izleyicilerle buluştu. Kanal D ekranlarının yeni projesi Dostlar Mahallesi oyuncuları arasında Alişan ve Çağla Şıkel başrolde yer alacak. İşte, merakla araştırılan Dostlar Mahallesi oyuncuları ve dizinin genel konusu hakkında detaylı bilgiler

DOSTLAR MAHALLESİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Alişan (METİN)

19 Haziran 1976’da Kasımpaşa, İstanbul’da dünyaya gelen ünlü şarkıcısının asıl adı Serkan Buraktır. Ailesi aslen Bingöl’ün Kiği ilçesinden olan Alişan, 21 yaşındayken Prestij Müzik‘le çalışmaya başladı. Sana Birşey Olmasın (1997) adlı kaseti yayımlandı. Alişan, albümden çıkarttığı ‘Kralı Gelse’ adlı parçayla tanındı. Alişan daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı‘na girdi.

Alişan, 1998’de Aynalı Tahir adlı diziyle televizyon seyircisinin karşısına çıktı. Daha sonra Erol Köse ile çalışmaya başlayan ve 1999’da ‘Var Ya’ adlı ikinci kasedini çıkartan Alişan, dizi oyunculuğuna da devam etti. Aynı yıl ‘Kurt Kapanı’ (Falçata Kemal rolünde), 2001’de ise ‘Aşkına Eşkıya’ adlı dizide başrol oynadı. 2004 yılında ‘Papatya ile Karabiber’ isimli filmde rol aldı. 2004’de yönetmenliğini Yaşar Seriner’le birlikte Serdar Akar’ın yaptığı Cennet Mahallesi adlı komedi dizisinde Çağla Şikel ile başrolü paylaştı.

Nisan 2007’de ‘Kimselere Güvenmiyorum’ adlı 3. albümünü çıkarttı. Daha sonraki yıllarda Senfonik Çağdaş İlahiler, Sevgilerimle, on, Melekler İmza Topluyor, Seni Biraz Fazla Sevdim, İhtiyacı Var, Ölümsüz Aşklar adlı albümlere imza attı. Alişan ve yakın arkadaşı Çağla Şikel uzun süre farklı televizyon kanallarında Herşey Dahil adlı televizyon programını sundu.

Dizideki karakteri;

Metin, dürüst, sözünü sakınmayan, delikanlı bir taksi şoförüdür. Kimseden korkmaz ve asla yalan söylemez! Bu karakteriyle herkesin saygı ve sevgisini kazanmıştır. Gençliğinde boksörlük yapan ve ömrü kavgayla geçen Metin, evli ve çocuk sahibi olmasına rağmen eski adetlerinden kopamamakta, sinirlenince esip gürlemektedir.

Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir Dizinin konusu nedir

Çağla Şikel (SEHER)

2 Ocak 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Çağla Şikel'in annesi Adanalı babası Karslıdır. Çağla Şikel’in babası Azerbaycan Türkü’dür. İlkokula 1985 yılında başlayan Çağla Şikel, ilkokul 4. sınıftayken devlet konservatuarına yazıldı. Bale eğitimi alan Çağla Şikel 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın ortaokul bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimini de Mimar Sinan Üniversitesi’nde alan Çağla Şikel aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

9 Ağustos 2008’de Emre Altuğ ile evlenen Şikel'in, bu evlilikten iki erkek evladı vardır. Çağla Şikel tiyatro, dizi, sinema oyunculuğunun yanı sıra mankenlik ve fotomodellik yapmıştır. “Odesa” ismini taşıyan filmde rol alan Çağla Şikel Fındıkkıran Balesi, Külkedisi, Yedisi Birden ve Sihirbaz gibi oyunlarda rol almıştır. Sunuculukta yapan Çağla Şikel“Dansa Var Mısın?”adlı programı sunmuş ve 2012 yılında “Bugün Ne Giysem” moda programında jüri üyeliği yapmıştır. Çağla Şikel uzun bir süre Alişan’la birlikte sabah programı da sunmuştur.

Dizideki karakteri; 

Çetin’in karısı Seher, çok sert bir kadındır. Mahallede herkesle kavga eder. Herkese laf etmesi ile meşhurdur. Biraz deli dolu bir kadındır. Kocası Çetin’i bile döver. Sabah akşam evde kavga gürültü eksik olmaz.

Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir Dizinin konusu nedir

Zeynep Eronat (NERİMAN ANNE)

9 Temmuz 1963 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelen Eronat'ın, Miraç Eronat (d. 28 Eylül 1970) adında oyuncu olan bir kız kardeşi vardır. İlkokulu ve ortaokul birinci sınıfı Bandırma‘da okudu. Ortaokul ve liseyi Ankara‘da bitirdi. Tiyatrocu Güven Hokna‘nın sınavlara çalıştırmasıyla kazandığı Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuarından 1985 yılında mezun oldu. Ve Bursa Devlet tiyatrosuna stajyer sanatçı olarak çalışmaya başladı. 1987 yılında Ankara Devlet tiyatrosuna tayin oldu

Zeynep Eronat, 2002 – 2003 yılları arasında, “Asmalı Konak” dizisinde “Piraye” rolüyle ismini duyurdu. 2007 – 2010 yılları arasında “Parmaklıklar Ardında” adlı dizide; 2014 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı Milli İstihbarat Teşkilatı‘nı konu alan televizyon dizisi “Kızıl Elma” televizyon dizisinde; Zeynep Eronat (Meryem Kadıoğlu) karakterini canlandırırken, kardeşi Miraç Eronat (Adalet Kırımlı) karakterini canlandırmıştır. Usta oyuncu yıllardır birçok dizi, film ve tiyatro projelerinde rol alarak, ödüllere layık görülmüştür.

Dizideki karakteri;

Dostlar Durağı’nın sahibi Neriman Anne; otoriter, öfkelenince gözü hiçbir şeyi görmeyen bir kadın. Fakat, bu sert duruşunun altında yumuşacık bir kalp ve sevecen bir ruh yatmaktadır. Duraktaki tüm şoförlerin annesi gibidir. Aynı zamanda Dostlar Mahallesi’nin de muhtarıdır ve tüm mahalle ona saygı duyar.

Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir Dizinin konusu nedir

İnan Ulaş Torun (ÇETİN)

1 Ocak 1982’de dünyaya gelen Toruni 2005 yılında atv'de yayınlanan Beyaz Gelincik isimli dizide oynadığı Zeki karakteri ile tanındı. Bunun öncesinde Sırlar Dünyası ve Bir İstanbul Masalı gibi dizilerde de oynadı. Bazı sinema filmlerinde de rol alan oyuncu 2010 yılında Halil İbrahim Sofrası ve 2011 yılında Bir Çocuk Sevdim gibi dizilerden sonra, Leyla ile Mecnun (dizi) dizisinde 21. bölümde rol aldı. 2012 ve 2013 yıllarında TRT 1'de yayınlanan 6 Mantı isimli komedi dizisinde Murat karakteri ile başrolde oynayan oyuncu, Ocak 2014'te TRT1'de yayınlanmaya başlayan Bir Yusuf Masalı isimli dizide de başrolde oynadı. Genç oyuncu başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in oynadığı Düğün Dernek 1 ve 2 filmleriyle adını duyurdu.

Dizideki karakteri;

Abisinin tam tersi diyebileceğimiz Çetin’in işi gücü yalan dolandır. Sürekli dalavere peşinde koşar, burnunu her işe sokar ve oynadığı oyunları da eline yüzüne bulaştırır. Fakat, bu kurnaz karakteri altında tertemiz bir kalp yatar. Ne kadar kavga da etseler abisini ve duraktakileri çok sever.

Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir Dizinin konusu nedir

Tayfun Sav

7 Aralık 1959 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir. Türk film ve dizi oyuncusu unvanının yanı sıra İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde halen solist olarak görevini devam ettirmektedir. Kavak Yelleri dizisinde canlandırdığı Efe'nin babası Salih karakteri ile akıllarda yer eden Tayfun Sav, bu zamana kadar çeşitli dizi ve filmlerde rol almıştır. İşte bunlardan başlıcaları; Elveda Dostum, Ruhsar, Çınaraltı, Büyük Buluşma, Kurtlar Vadisi, Yağmurdan Sonra, Ah Polis Olsam, Arka Sokaklar, Hanımın Çiftliği, Küçük Gelin, Newyork'ta Beş Minare, Usta, Vavien ve Zincirbozan gibi dizi ve sinema filmleridir.

Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir Dizinin konusu nedir

Hande Katipoğlu

13 Mart 1983 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Hande Katipoğlu, Bilfen Koleji sonrası Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde sosyoloji eğitimi almıştır. Daha sonra İstanbul'da TÜRVAK Sinema-TV Eğitim Merkezi'ne devam etmiştir. Dizi oyunculuğu, sunuculuk ve reklam işleri yapmaya başladı. Dizilerde oyunculuk yapmasının yanında kendisinin bir de sigorta acentesi vardır. 2004 senesinde Bambaşka Biri adlı programda sunuculuk yaptı. 2010 yılında "Yahşi Cazibe" dizisinde Simge karakterini canlandırdı. 2012 yılında senaristliğini Gani Müjde'nin yaptığı Pis Yedili dizisinde Nevriye Kaçak rolünde oynadı.Hande Katipoğlu, Ağustos 2010 yılında işadamı Cenk Seyhun ile evlendi. 26 Eylül 2011 tarihinde boşandı. 2013 yılında "Arkadaşım Max" adlı filmde oynadı.

Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir Dizinin konusu nedir

Ceyhun Fersoy

Ceyhun Fersoy, 18 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul'da doğdu. Çocukluğu babasının mesleği gereği İsviçre, Fransa ve İstanbul üçgeninde geçti. İlk, orta ve lise eğitimini İsviçre, Fransa ve İstanbul'da tamamladı. 2000-2001 yıllarında TÜRVAK Sinema Televizyon Eğitim Merkezi Yapım Yönetim Bölümü'nde eğitim aldı. Eğitimine 2005-2006 yıllarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio'da devam etti. 2005 yılında BKM Atölye çalışmalarına katıldı. BKM yapımı 'Bir Demet Tiyatro' dizisinde bir rol aldı. Ceyhun Fersoy, 'Bir Demet Tiyatro'nun yanı sıra Ana Kuzusu, Kurtlar Vadisi, İki Aile dizileri ile Neşeli Gençlik filminde ve Seksenler, Çocuklar Duymasın dizisinde rol aldı. Genç oyuncu Seksenler dizisinden rol arkadaşı Begüm Öner ile 2015 yılında hayatını birleştirdi.

Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir Dizinin konusu nedir

Buse Varol

1990 yılında Manisa’da dünyaya gelen Buse Varol, Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Bölümünden mezunudur. 2 yıl kadar özel bir eğitim kurumu olan Dershanede stajyer öğretmenlik yapmıştır. 2012 yılında düzenlenmiş olan Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldıktan sonra ün kazanan güzel oyuncu uzun süre modellik yaptıktan sonra oyunculuk alanına geçmiştir. Usta oyunculardan dersler alan Varol, Tozlu Yollar dizisinde Şerife karakterini canlandırmış ve Arka Sokaklar Dizisinde Yasemin İsimli bir Polis memurunu canlandırmıştır.

Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir Dizinin konusu nedir

Turan Özdemir

10 Kasım 1952 tarihinde Muğla'nın Yatağan ilçesinde dünyaya gelen başarılı oyuncu Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olduktan sonra İzmir Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı. Bir süre İzmir Devlet Tiyatrosu'nda görev yaptıktan sonra, ardından İstanbul'a yerleşti.2001 yılından itibaren kamera karşısına geçerek bir çok sinema filminde görev aldı. Turan Özdemir, oyuncu kadrosu Muğlalı vatandaşlardan oluşan ve çekimleri de yine Muğla'da gerçekleştirilen "Dondurmam Gaymak" adlı sinema filminin başrol oyuncusu bu filmle ünlendi. Pis Yedili dizisinde öğretmen Hasan Paşa karakterini canlandırdı. 10 Haziran 2006 tarihinde 13. Altın Koza Film Festivali'nde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Turan Özdemir, Müzeyyen hanım ile evli olup Ezgi adında biri kız, 2 çocuk babasıdır.

Dostlar Mahallesi oyuncuları kimdir Dizinin konusu nedir

DİZİNİN KONUSU

Başrollerinde Çağla Şıkel, Alişan, Hande Katipoğlu, Ersin Korkut, İnan Ulaş Torun ve Zeynep Eronat’ın yer aldığı Dostlar Mahallesi'nde Metin'in taksisi gece birisi tarafında yakılmıştır. Metin, anlaşamadığı kardeşi Çetin'den şüphelenir; çünkü, eli yanık bir şekilde durağa gelmiştir. İki kardeş karakolluk olur. Olay sonra ortaya çıkar. Ortaya çıkar çıkmasına da, o esnada Çetin'in karısı Seher her şeyi duyar.

Selim, uzun zaman sonra İstanbul'a gelmiştir. Yanında çok güzel bir kadınla. Duraktakiler Olga'yı, Selim'in yanında görünce çok şaşırırlar. Selim'in tek derdi ise, Olga'yı annesine nasıl anlatacağıdır!

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün