GeriTelevizyon Diriliş Ertuğrul'un Turgut Alp'i Cengiz Coşkun kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diriliş Ertuğrul'un Turgut Alp'i Cengiz Coşkun kimdir?

Diriliş Ertuğrul'un Turgut Alp'i Cengiz Coşkun kimdir?

Diriliş Ertuğrul'un dizisinin yakışıklı oyuncusu Cengiz Coşkun kimdir sorusunun yanıtı diziseverler tarafından merak edilen isimlerin başında yer alıyor. Turgut Alp karakterine hayat veren Cengiz Coşkun'un hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Diriliş Ertuğrul'un Turgut Alp'i Cengiz Coşkun kimdir?

On yıl boyunca Ertuğrul Bey’in en yakınındaki iki kişiden biri olmayı sürdürmüş olan Turgut Alp ve yine Ertuğrul Bey’in Söğüt’ü düzen içinde tutmak için girdiği mücadele sürecinde, en mühim iki kişiden biri olacaktır. Peki, Turgut Alp karakterini canlandıran Cengiz Coşkun kimdir?

CENGİZ COŞKUN KİMDİR?

Cengiz Coşkun, 29 Nisan 1982, İstanbul doğumlu aslen Bulgaristan göçmeni olan Türk model ve oyuncudur.

Spor Akademisi mezunu olan oyuncu aynı zamanda profesyonel basketbolcudur. 2002 senesinde Best Model seçilerek oyunculuk ve modellik kariyerine başlayan Cengiz Coşkun televizyon dünyasına 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe dizisi ile adım attı. Kariyerinde yer aldığı en büyük proje ise 2012 yılında gösterime giren Fetih 1453'dür. Ardından Dağ filminde oynayan oyuncu 2013 yılından itibaren Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasının üçüncü sezonunda mücadele etmeye başlamıştır ancak yarışmanın 94. gününde elenmiştir. Şu anda İstanbul'da yaşamaktadır.

Cengiz Coşkun, son olarak 2014 yılında TRT 1 de yayınlanmaya başlanan Diriliş: Ertuğrul dizisiyle birlikte hayran kitlesini arttırmış kariyerinin en iyi projesine Turgut Alp karakterine Hayat vererek imza atmıştır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle