GeriTelevizyon Diriliş Ertuğrul'un Hafsa'sı Burçin Abdullah kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diriliş Ertuğrul'un Hafsa'sı Burçin Abdullah kimdir?

Diriliş Ertuğrul'un Hafsa'sı Burçin Abdullah kimdir?

Diriliş Ertuğrul'da Hafsa karakterine can veren Burçin Abdullah, aslında televizyon dizilerini yakından takip eden birçok kişinin tanıdığı isimler arasında yer alıyor. Daha önce Lamia adlı dizide oyunculuk performansı gösteren Burçin Abdullah, yeni sezonda Diriliş Ertuğrul dizisinin Hafsa karakterine hayat verecek. İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Diriliş Ertuğrul dizisinde Hafsa karakterini canlandıracak olan Burçin Abdullah, dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. 22 Temmuz 1987 tarihinde dünyaya gelen Burçin Abdullah, 1998 yılında Star TV'de yayınlanmaya başlayan Üvey Baba isimli dizide küçük kız rolüyle ünlendi.

Burçin Abdullah oyunculuk kariyeri boyunca, Beşinci Boyut, Büyük Buluşma, Kara İnci, Kollama gibi yapımlarda rol aldı. Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde ise Selim ve Erdoğan karakterlerini yurt dışına kaçıran Ayçe rolünde oynadı.

2013 yapımı olan ve üç ayrı kıtada, dört farklı ülkede çekilen “Selam” adlı filmde Afganistan’a giden bir öğretmeni canlandırmıştır. 2017'nin Ocak ayında Diriliş Ertuğrul dizisine Tekfurun kızı Hafsa rolüyle dahil olmuştur.

Burçin Abdullah, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü mezunudur


Yorumları Göster
Yorumları Gizle