GeriTelevizyon Diriliş Ertuğrul'un 147. bölüm fragmanı yayınlandı | Yeni bölümde neler olacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diriliş Ertuğrul'un 147. bölüm fragmanı yayınlandı | Yeni bölümde neler olacak?

Diriliş Ertuğrul'un 147. bölüm fragmanı yayınlandı | Yeni bölümde neler olacak?

TRT1 ekranlarında çarşamba akşamları izleyici ile buluşan Diriliş Ertuğrul 146. bölümü ile yine nefesleri kesti. Diriliş Ertuğrul'un 1 Mayıs'ta yayınlanan bölümünde Gündoğdu Bey'in geri dönüşü diziye damga vurdu. Dizinin yayınlanan son bölümünün ardından, Diriliş Ertuğrul hayranları, 147. bölüm fragmanının yayınlanıp yayınlanmadığını sorgulamaya başladı. Peki, Diriliş Ertuğrul'un 147. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Son bölümde neler oldu?

Her hafta çarşamba akşamları TRT1 ekranlarında yayınlanan tarihi dönem dizisi Diriliş Ertuğrul'da heyecan hız kesmeden devam ediyor. Diriliş Ertuğrul'un 1 Mayıs Çarşamba akşamı izleyici ile buluşan yeni bölümünde Halep’te yurt tutarak kardeşi Ertuğrul ile birlikte Bizans sınırına gelmeyen Gündoğdu yıllar sonra Söğüt’e geldi. Peki, Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünde başka neler yaşandı? Diriliş Ertuğrul'un 147. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL!UN 146. BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Ertuğrul Bey, tuzağa düşürdüğü Alıncak ve Dragos’u yakalamış, Alıncak’ı öldürüp Dragos’u ise idam etmek için Macellum’a çıkartmıştı. Dragos’un adamı komutan Branas’la Dragos’u idamdan kurtarmak için plan yapan Beybolat, son anda kimliğinin açığa çıkmaması için plana uymamış ve Ertuğrul’un Alpleriyle birlikte Dragos’un askerlerine saldırmıştı. Böylece onun Albastı olduğunu bilen herkes ölmüş olacak ve Ertuğrul Bey’in kuşkularını ortadan kaldıracaktı.

Branas saldırdığında Ertuğrul Bey’in elinden kurtularak Ertuğrul beye saldıran Dragos, bu duruma önceden hazırlı olan Ertuğrul Bey tarafından Söğüt meydanında öldürülmüştü.

Pişmanlık ateşiyle yanan ve Ertuğrul Bey’den af dilemek için Söğüt’e gelen Bamsı, Gündüz’ü sıkıştıran Dragos’un adamlarına Pusatsız karşı koyarak Gündüz’ü kurtarmış ve ağır yaralanmıştı. Obada tedavisi yapılan Bamsı nedamet getirip Ertuğrul Bey’den özür dilemişti.

Ağabeyi Beybolat hakkında kuşkuları artan İlbilge, Ertuğrul Bey’in kurduğu oyuna destek vererek ağabeyini tuzağa düşürür. Bu tuzakla Albastı olduğu ortaya çıkan Beybolat’ı nasıl bir son bekliyor? Ağabeyinin Albastı kimliğini öğrenen İlbilge’nin tavrı ne olacak?

Halep’te yurt tutarak kardeşi Ertuğrul ile birlikte Bizans sınırına gelmeyen Gündoğdu yıllar sonra Söğüt’e geliyor. Gündoğdu’nun Kayı obasına gelişi neleri değiştirecek? İki kardeşi Moğollara karşı girişilecek cenk yolunda ne gibi tehlikeler bekliyor?

Yorumları Göster
Yorumları Gizle