GeriTelevizyon Diriliş Ertuğrul son bölümünde bu kez söz Sultan Aleaddin'de! İşte, 107. yeni bölüm fragmanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diriliş Ertuğrul son bölümünde bu kez söz Sultan Aleaddin'de! İşte, 107. yeni bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul son bölümünde bu kez söz Sultan Aleaddin'de! İşte, 107. yeni bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul 107. yeni bölüm fragmanı son bölümün ekrana gelmesinin ardından gündem konusu oldu. Saadettin Köpek'in Türkiye Selçuklu Devleti'nin Sultanı Aleaddin'i öldürmek istemesinin ardından Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında gündemde yer aldı. İşte, son bölüm sonrasında Diriliş Ertuğrul 107. yeni bölüm fragmanında oba beyinin aldığı tahdit dolu mesajlar ve Sultan Aleaddin'in kararları hakkında detaylı bilgiler

Diriliş Ertuğrul son bölümü beklenen sahnelerle izleyicilerin karşısına çıktı. Hainliğini bildiği ve bunu Sultan Aleaddin'e de kanıtlamak istediği Emir Saadettin için girişimde bulunan oba beyi, istediğini gerçekleştirmiştir. Sultanın huzuruna Ares'i de götüren ve her şeyi açıklamasını bekleyen Ertuğrul Bey, gerçeklerin ortaya çıkmasına olanak sağlamıştır. Peki, Emir Saadettin'in hain olduğunu öğrenen sultan, Diriliş Ertuğrul 107. yeni bölüm fragmanında kılıcın keskinliğini tattıracak mıdır? İşte, son bölüm ve yeni bölüm fragmanı hakkında bazı bilgiler

 EMİR SAADETTİN KENDİSİNİ AKLAMAYA ÇALIŞIYOR

Uzun yolları geride bırakıp sultanın canına kast eden haini kanıtlamak için hedefine ulaşan Ertuğrul Bey, yanında kanıtları da getirmiştir. Emir Saadettin'in papaza yaptırdığı zehri de yanında getiren oba beyi, bunu sultanın hekimine kontrol ettirmiş ve sultanı zehirlemek için kullanılan zehir ile aynı olduğunu teyit ettirmiştir. Canına kast edenin Emir Saadettin olduğunu öğrenen Sultan Aleaddin, büyük bir hayal kırıklığına uğramıştır.

Emir Saadettin'in diğer yandaşı ise oba beyinin kellesini almakla tehdit etmiştir. Oba beyi ise bunun karşısında sessiz durmamış ve dik durmuştur. Sultan Aleaddin ise kılıcını kaldırmış ve Emir Saadettin'in kellesine doğrultmuştur. Peki, Emirin kendisini savunmak için son çırpınışları işe yerayacak mıdır?

ARES DE PLANIN BİR PARÇASI OLDU

Konya'ya ulaşan oba beyi, karşısındaki Emir Saadettin Köpek'e 'Daha ödenecek nice bedel, sorulacak nice hesap, alınacak nice kelle vardır' diyerek baskı yaratmıştır. Oba beyinden böyle bir hamle beklemeyen Sadettin Köpek, büyük bir endişe içerisine girmiştir. Sultan Aleaddin ise oba beyinden bütün şüphelerini açık açık söylemesini istemiştir.

Yanında getirdiği mektubun nüshasının içerisinde Tekfur Ares'in imparatora yolladığı bazı söylemler yer almaktadır. Oba beyinin sultana emirlerinden birisinin hain olduğunu ima etmesi, Sultan Aleaddin tarafından ciddiye alınmıştır. Oba beyi diğer emirleri zan altında bırakmayarak hain olan ismin Emir Sadettin olduğunu açıklamıştır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle