GeriTelevizyon Belçim Bilgin kimdir, kaç yaşında?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Belçim Bilgin kimdir, kaç yaşında?

Belçim Bilgin kimdir, kaç yaşında?

Belçim Bilgin, yer aldığı projeler ve konuk olduğu programlarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bir süredir yurt dışında hayatını sürdüren ancak Türkiye’ye sık sık gidip gelen Belçim Bilgin’in yaşı, eğitimi ve özel hayatı merak ediliyor. Peki Yılmaz Erdoğan ile evli olan Belçim Bilgin kimdir, kaç yaşında?

Türk sinema ve dizi oyuncusu Belçim Bilgin, 1983 yılında Ankara’da doğdu. Çok küçük yaşlardan beri oyunculuğa ilgi duyan başarılı oyuncu, ilkokulu Salih Alptekin İlkokulu'nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a yerleşti.  Lisans eğitimine Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde başlayan Belçim Bilgin, bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan'la tanıştı. Üniversite eğitimini dondurduktan sonra Paris'e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film'de de rol aldı.

2006 yılında Türkiye'ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan'la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakteriyle beğeni toplayan Belçim Bilgin, 23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırdı. Ayrıca Ocak 2011'de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde baş role hayat verdi. Türk sinema ve dizi oyuncusu Belçim Bilgin, 1983 yılında Ankara’da doğdu. Çok küçük yaşlardan beri oyunculuğa ilgi duyan başarılı oyuncu, ilkokulu Salih Alptekin İlkokulu'nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a yerleşti.  Lisans eğitimine Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde başlayan Belçim Bilgin, bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan'la tanıştı. Üniversite eğitimini dondurduktan sonra Paris'e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film'de de rol aldı. 2006 yılında Türkiye'ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan'la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakteriyle beğeni toplayan Belçim Bilgin, 23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırdı. Ayrıca Ocak 2011'de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde baş role hayat verdi. Bir süredir televizyon dizilerine ara veren Belçim Bilgin, sinema projelerine ağırlık veriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle