GeriTelevizyon Avlu oyuncuları kimlerdir? İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avlu oyuncuları kimlerdir? İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

Avlu oyuncuları kimlerdir? İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

Avlu dizisi oyuncularının kimler olduğu birçok dizisever tarafından büyük bir merakla araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle ekranlarda yerini alan Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden renkli karakterler, izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Peki, Avlu oyuncuları kimlerdir? İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu.

Kadrosundaki başarılı isimler ve sürükleyici hikayesiyle dikkatleri üzerine çeken Avlu dizisinin oyuncu kadrosu ve konusu vatandaşların araştırmalarına konu oldu. Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse ve Kenan Ece gibi isimlerin rol aldığı ve bir kadın cezaevinde yaşanan olayları anlatan dizi de daha önceden tanıdığımız birçok isim yer alıyor. İşte, yakın zaman önce yayın hayatına başlayan Avlu dizisinin oyuncu kadrosu...

AVLU DİZİSİ GENEL KONUSU

29 Mart perşembe günü yayın hayatına başlayan Avlu'nun konusu şöyle;  Yılların sağır kaldığı adaletini kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girişini konu alıyor. “Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3. sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini ele alınıyor.

AVLU'NUN OYUNCU KADROSU

Limon Film'in yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda "İftarlık Gazoz" ve "Dondurmam Kaymak" gibi başarılı projelere imza atan Yüksel Aksu'nun yer aldığı Avlu'nun oyuncu kadrou da oldukça dikkat çekici. Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur gibi oyuncuların yer aldığı dizide başka oyuncularda yer alıyor. İşte, Avlu'nun oyuncuları ve dizide canlandırdığı karakterler...

Avlu oyuncuları kimlerdir İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

DEMET EVGAR (DENİZ DEMİR)

Arnavut kökenli olan Demet Evgar ,19 Mayıs 1980’de Manisa'da doğdu. Oyunculuğa 17 yaşındayken, Manisa’daki amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda başladı. Sahneye ilk kez Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç oyunuyla çıktan Demet Evgar, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşlarıyla Tiyatro Kılçık adında bir topluluk kurdu. Bu toplulukta oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. Kenter Tiyatrosu'nda ‘Aşk Çemberi' adlı oyunda ve “Tiyatro Kılçık”ta “Takanlar ve Takılanlar” ve “Ayşegül Hindistan'da” adlı oyunlarda rol aldı. 2009 senesinde Kent Oyuncuları tiyatrosunda Mehmet Birkiye yönetmenliğinde sahnelenen Cimri oyununda Elise karakterini canlandırdı. Bu rol ile 2010 yılında düzenlenen 8. Tiyatro Ödülleri ödül töreninde Yılın Kadın Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Demet Evgar son olarak Avlu dizinde "Deniz Demir" karakterini canlandıracak, Deniz Demir karakterin özellikleri ise şöyle; Dikkat çeken, hoş, akıllı bir kadın. Üniversiteyken, genç bir müzisyen olan Hakan’la tanışıyor. İlk görüşte aşık oluyorlar. Kısa bir süre sonra evleniyorlar ve kızları Ecem doğuyor. Koca şiddeti işte ondan sonra başlıyor.

Avlu oyuncuları kimlerdir İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

CEREN MORAY (AZRA KAYA)

5 Haziran 1985 yılında Diyarbakır ’da dünyaya gelen Ceren Moray, doğumundan birkaç yıl sonra ailesi ile birlikte İstanbul ’a taşındı. Tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başlayan Ceren Moray, uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar'da eğitim alanaldı. 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü 'nü kazandı ve 2009 yılında üniversiteden mezun oldu. İlk televizyon deneyimi, 12 yıl önce yayımlanan ve başrollerini Levent Üzümcü, Müjde Ar gibi isimlerin paylaştığı Serseri Aşıklar isimli dizi oldu. Bu diziden sonra pek çok televizyon projesinde yer aldı. Birkaç yıl televizyona ara vererek eğitimlerini sürdüren Ceren Moray, 2007-2010 yılları arasında ekrana gelen ve dönemin fenomen gençlik dizisi olan Kavak Yelleri dizisinde Su karakterini canlandırdı. 2014 yapımı O Hayat Benim’de Efsun karakterini canlandıran ve daha ilk bölümlerde başrolün önüne geçerek dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray, gerçek anlamda başarılı bir oyunculuk performansı ile dikkat çekti.

Ceren Moray son olarak Avlu dizinde "Azra Kaya" karakterini canlandıracak, Azra Kaya karakterin özellikleri ise şöyle; Alkolik bir anne ve annesinin bu problemi yüzünden onları terk eden bir babanın kızı. Kocasının gidişinden kızını sorumlu tutmuş kadın. Şimdi cezaevinde sözü geçen iki ağadan biri.

Avlu oyuncuları kimlerdir İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

NURSEL KÖSE (KUDRET ÖZTÜRK)

Nursel Köse, 1 Ocak 1961 yılında Malatya'da dünyaya geldi. Köse, 17 yaşında üniversite için Almanya’ya yerleşmiştir. Köln Üniversitesi’nde Mimarlık okuduktan sonra kısa bir süre mesleğini yapmıştır. Öğrenciyken paralelinde, aktör, komedyen, yazar, şair ve radyo tiyatrosu yazarı olarak çalıştı. Yönetmen, oyuncu ve komedyen olarak çeşitli off tiyatrolarını kurdu ve oyun koydu ve oynadı. Ayrıca birçok gençlik, çocuk ve Almanya'da kadın tiyatro projelerinde yönetimi devraldı. Nursel Köse 1992 yılında "Yerkozmetikçileri" -Die Bodenkosmetikerinnen-Almanya'da ki ilk yabancı kadın kabare gurubunu kurdu. Bu grupta, yönetmen, oyuncu ve söz yazarı olarak çalıştı. 1992-2007 yıllarında kadar tüm Almanya'ya ve Almanca konuşulan ülkelere turneler yaptı. 2009 sezonunda SAKM/İstanbul da "Bacemdeki Ayi" adlı oyunda baş rol oynadı. Halen İstanbul ve Berlin set ve sahnelerinde mekik dokuyor.

2007 yılında Yaşamın Kıyısında Fatih Akın'ın filminde rol aldı ve film 60 Cannes Film Festivali " 44 Antalya Uluslararası Film Festivali "(Türkiye) yarışmalarında çeşitli ödüller kazandı. Ayrıca film 2007 yılında Alman Filmi olarak Oscar‘a aday oldu. Nursel Köse “Yaşamın Kıyısında” filmindeki " Yeter karakteri için 44.Antalya Film Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali ve "1. Yesilçam Film Ödülleri" Yardımcı Dalda En İyi Kadın Oyuncu Ödüllerini aldı. Feo Aladağ yapımı “Ayrılık” “Die Fremde” sinema " Ziegler Film üretimi dizi "Boğazda Cinayet Masası”, Tatort da Mehmet Kurtuluş ve Erol Sander ile oynadı. Nursel Köse, Semir Aslanyürek in ("Yedi Avlu") ve “72.Koğuş” Murat Saraçoğlunun sinema filmlerinde rol aldı. Nursel Köse 2013 yilinda " ENKAZ" adli kisa filmi yazdi ve yönetti. Bu yIl "Die Ameisenfrau" adli kendi radyo tiyatrosundan uyarladigi ilk uzun metraj film "Karinca Kadin" icin ilk senaryosunu yaziyor. bu senaryonun Teaser cekti. Nursel Köse’nin radyo tiyatroları 1997-2009 yılları arasında Westdeutscher Rundfunk WDR tarafından üretildi. Nursel Köse'yi geniş kitlelere tanıtan proje ise "Paramprça" oldu.

Nursel Köse son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan Avlu dizisinde "Kudret Öztürk" karakterini canlandıracak. karakterin özellikleri ise şöyle; Çok zeki bir kadın. Her adımını ince eleyip sık dokuyarak atıyor. Stratejik. Az konuşuyor. Lafları insanı yerine mıhlayacak güçte. Erken yaşta babasız kalmış. Kötü yola düşmenin sınırından dönmüş ve adım adım kendine bir imparatorluk kurmuş. Cezaevinin korkulan ve nam salmış diğer ağası.

Avlu oyuncuları kimlerdir İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

KENAN ECE (MURAT ÜNAL)

Kenan Ece, 1980 yılında babasının işi nedeniyle ailesinin ikamet ettiği Dubai'de doğmuştur. Tam adı Cahit Kenan Ece'dir. Galatasaray Spor Klubü'nün eski yöneticilerinden Turgan Ece'nin torunu olan Kenan Ece aynı zamanda Türkiye'nin ilk dünya güzeli Keriman Halis'in yeğenidir. Avusturya Lisesi mezunu olan Kenan Ece, 2004 yılında ABD'de ekonomi ve tiyatro eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra dört yıl İrlanda'nın baş kenti Dublin'de yaşayan Kenan Ece burada ekonomi alanında çalıştı. Gaeity School of Acting ve Irish Film Academy'de oyunculuk eğitimine devam etti. İrlanda'da dizi  teklifi alan Kenan Ece, on beş yıldan beri yayınlanan "Fair City" adı bir dizide on üç bölüm rol aldı. İrlanda Devlet Tiyatrosu "The Abbey" 'de 3,5 ay çalışan Kenan Ece İrlanda Film Akademisi'nde kamera önü oyunculuğu üzerine dersler aldı.

2010 yılında başrollerini Perran Kutman, Çetin Tekindor, Melis Birkan, Özge Özpirinçci ve Öner Erkan'la paylaştığı "Deli Saraylı" adlı dizide "Emir Zahir" karakterini canlandırdı. 2011 yılında Özer Kızıltan'ın çektiği 'Beni Unutma' isimli filmde Mert Fırat ve Açelya Yılhan'la birlikte rol aldı. Kenan Ece, 2014 yılında senaryosunu Birol Güven, Yaşar Arak ve Caner Güler'in yazdığı "Kalp Hırsızı" adlı dizide Mine Tugay ve Selin Ortaçlı ile başrolde oynadı.

Kenan Ece son olarak Avlu dizinde "Murat Ünal" karakterini canlandıracak, Murat Ünal karakterin özellikleri ise şöyle; Ahlaklı, dürüst, güvenilir, uyumlu, saygılı biri. Annesi ve babası Almanya’da çalışırken, İstanbul’da akraba yanında büyümek zorunda kalmış. Bu terk edilme duygusu Murat’ı gençlik yıllarında alkole itmiş. Murat tam dibe vuracakken hayatına hiç beklemediği bir anda Nihal girmiş. Kaybettiği özgüvenini Nihal’le olan ilişkisiyle onarmış. Murat için Nihal hep özlemini çektiği ailesi olmuş.

Avlu oyuncuları kimlerdir İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

TEOMAN KUMBARACIBAŞI (HAKAN DEMİR)

1971 yılında Güney Amerika ülkesi Arjantin'de dünyaya gelen Teoman Kumbaracıbaşı'nın annesi Arjantinli babası ise Türk'tür. Türkçeyi İlkokulda öğrenen Teoman Kumbaracıbaşı, Tiyatroyla Avusturya Lisesi'ndeyken tanıştı. İ.T.Ü. Gemi İnşaatı Mühendisliğini kazandı ve bitirdi. Çeşitli tiyatrolarda sahne önü ve arkasında çalıştı. 2005 yılında Aşk Yolu isimli TV Filminde rol aldı. Yine 2005 yılında Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat ile birlikte "Aşka Sürgün" isimli dizide Arda ve Civan Azizoğlu karakterlerini canlandırdı. Dizi bitmeden diziden ayrıldı. 2006 yılında "Gözyaşı Çetesi" isimli dizide "Serdar" rolüne hayat verdi. 2010 yılında Ata Demirer'in yönettiği Eyyvah Eyvah 2 filminde rol aldı.

Teoman Kumbaracıbaşı son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan Avlu dizisinde "Hakan Demir" karakterini canlandıracak. karakterin özellikleri ise şöyle; Aslında karizmatik, çekici bir adam. Ama bir türlü ulaşamadığı yıldız olma hayalleriyle ailesinin arasında sıkışması onu alkole sürüklemiş. Erken yaşta kaybettiği ailesinden kalan birkaç mal mülkle geçimini sürdürüyor.

Avlu oyuncuları kimlerdir İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

RÜÇHAN ÇALIŞKUR (NİLGÜN DEMİR)

1947 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Rüçhan Çalışkur, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. 1979 yılında Devlet Tiyatroları kadrosuna girdi. Uzun yıllar tiyatroda oyunculuk yapan Rüçhan Çalışkur, 2003 yılında kamera karşısına da geçerek, sinema ve dizi filmlerde rol almaya başladı. Çalışkur, aynı zamanda bir seslendirme sanatçısıdır.

Rüçhan Çalışkur son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan Avlu dizisinde "Nilgün Demir" karakterini canlandıracak. karakterin özellikleri ise şöyle; Hakan’ın ablası. Genç yaşta kaybettikleri annesinin yerine kendini koyup oğlu gibi büyütmüş kardeşini. Bu yüzden Hakan üzerinde inanılmaz bir otoritesi var.

Avlu oyuncuları kimlerdir İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

ŞEYLA HALİS (JALE ŞAHİN)

1977 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Şeyla Halis, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü'nden mezun olduktan sonra, eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Tiyatro Bölümünde tamamladı. Dormen Tiyatrosu, Tiyatro Kılçık gibi çeşitli tiyatro topluluklarında görev yaptı. 1999 yılından itibaren kamera karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde oynadı. Sanatçı ayrıca, çeşitli reklam filmlerinde ve televizyon programlarında oyunculuk ve sunuculuk yaptı. Son zamanlarda verdiği kilolar ile gündeme gelen Şeyla Halis, kendisi gibi oyuncu olan Bekir Çiçekdemir ile evlidir.

Şeyla Halis son olarak Avlu dizinde "Jale Şahin" karakterini canlandıracak, Jale Şahin karakterin özellikleri ise şöyle; Jale, tutuklu ve hükümlülerin temsilcisi. Genel olarak herkese şefkat gösteren, eğitimli, yumuşak biri. Azra’nın çetesine bağlı. Cezaevine girmeden önce bir bankada müdürmüş. Alkol ve kumar bağımlılığı yüzünden zimmetine para geçirmiş. Suçüstü yakalanmış.

Avlu oyuncuları kimlerdir İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

AYŞE DAMGACI (HASRET ŞENGÜL)

1973 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İktisat eğitimini yarıa bırakarak tiyatrocu olmaya karar veren Ayşe Damgacı, Önce Şahika Tekand Oyunculuk ve Sanat Stüdyosu'na devam etti. Ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Tiyatro Oyunevi kadrosuna katıldı. Kariyeri boyunca, Aramızda Kalsın ve O Hayat Benim gibi dizilerde rol almıştır.

Ayşe Damgacı son olarak Avlu dizinde "Hasret Şengül" karakterini canlandıracak, Hasret Şengül karakterin özellikleri ise şöyle; Kendinden beklenmeyecek kadar güçlü olan Hasret’in her zaman biraz aklı kıt olmuş. İlkokulu üçüncü sınıfta bırakmış, annesiyle mendil, su satmaya başlamış. Hapis hayatı kıskançlıkla başlamış. Platonik aşkıyla evlenen bir arkadaşını öldüresiye dövmüş. Başta çok yatarı yokmuş ama içerde hiç uslu durmamış. Normal hayatında görmediği saygı ve sevgiyi içerde tattığı için çıkmak için pek de can atmıyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle