GeriTelevizyon Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var? İşte Avlu'nun konusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var? İşte Avlu'nun konusu

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var? İşte Avlu'nun konusu

Avlu dizisi 29 Mart Perşembe akşamı ilk bölümüyle ekranlara 'merhaba' dedi. Bir hapishane dizisi olan Avlu'nun ilk bölümünde dizinin karakterleri ve konusuna dair ayrıntılar ortaya çıktı. Genellikle komedi yapımlarıyla tanıdığımız Demet Evgar, bu dizide bambaşka bir karaktere bürünmüş. Peki Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda başka kimler var? İşte Avlu'nun konusu ve karakterleri!

Tanıtımları günlerdir ekranlarda dönen Avlu dizisinin oyuncu kadrosu ve konusu araştırılıyor. Uzun süredir ekranlarda gözükmeyen Şebnem Dönmez’in hapishane müdürü Nihal karakterine hayat vereceği Avlu’nun başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse ve Kenan Ece yer alıyor. Projenin yönetmen koltuğunda İftarlık Gazoz, Dondurmam Kaymak gibi başarılı projelere imza atan Yüksel Aksu oturuyor. İşte Avlu’nun konusu, oyuncu kadrosu ve karakterleri!

AVLU’NUN KONUSU

Yılların sağır kaldığı adaletini kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girişini konu alıyor. “Avlu” özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3.sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu'da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor.

AVLU DİZİSİ OYUNCULARI

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var İşte Avlunun konusu

DENİZ DEMİR – Demet Evgar

Dikkat çeken, hoş, akıllı bir kadın. Üniversiteyken, genç bir müzisyen olan Hakan’la tanışıyor. İlk görüşte aşık oluyorlar. Kısa bir süre sonra evleniyorlar ve kızları Ecem doğuyor. Koca şiddeti işte ondan sonra başlıyor.

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var İşte Avlunun konusu


AZRA KAYA – Ceren Moray

Alkolik bir anne ve annesinin bu problemi yüzünden onları terk eden bir babanın kızı. Kocasının gidişinden kızını sorumlu tutmuş kadınŞimdi cezaevinde sözü geçen iki ağadan biri.

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var İşte Avlunun konusuKUDRET ÖZTÜRK – Nursel Köse

Çok zeki bir kadın. Her adımını ince eleyip sık dokuyarak atıyor. Stratejik. Az konuşuyor. Lafları insanı yerine mıhlayacak güçte. Erken yaşta babasız kalmış. Kötü yola düşmenin sınırından dönmüş ve adım adım kendine bir imparatorluk kurmuş. Cezaevinin korkulan ve nam salmış diğer ağası.

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var İşte Avlunun konusu


MURAT ÜNAL – Kenan Ece

Ahlaklı, dürüst, güvenilir, uyumlu, saygılı biri. Annesi ve babası Almanya’da çalışırken, İstanbul’da akraba yanında büyümek zorunda kalmış. Bu terk edilme duygusu Murat’ı gençlik yıllarında alkole itmiş. Murat tam dibe vuracakken hayatına hiç beklemediği bir anda Nihal girmiş. Kaybettiği özgüvenini Nihal’le olan ilişkisiyle onarmış. Murat için Nihal hep özlemini çektiği ailesi olmuş.

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var İşte Avlunun konusuHAKAN DEMİR – Teoman Kumbaracıbaşı

Aslında karizmatik, çekici bir adam. Ama bir türlü ulaşamadığı yıldız olma hayalleriyle ailesinin arasında sıkışması onu alkole sürüklemiş. Erken yaşta kaybettiği ailesinden kalan birkaç mal mülkle geçimini sürdürüyor.

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var İşte Avlunun konusuNİLGÜN DEMİR – Ruçkan Çalışkur

Hakan’ın ablası. Genç yaşta kaybettikleri annesinin yerine kendini koyup oğlu gibi büyütmüş kardeşini. Bu yüzden Hakan üzerinde inanılmaz bir otoritesi var.

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var İşte Avlunun konusuJALE ŞAHİN - Şeyla Halis

Jale, tutuklu ve hükümlülerin temsilcisi. Genel olarak herkese şefkat gösteren, eğitimli, yumuşak biri. Azra’nın çetesine bağlı. Cezaevine girmeden önce bir bankada müdürmüş. Alkol ve kumar bağımlılığı yüzünden zimmetine para geçirmiş. Suçüstü yakalanmış.

Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var İşte Avlunun konusuHASRET ŞENGÜL - Ayça Damgacı

Kendinden beklenmeyecek kadar güçlü olan Hasret’in her zaman biraz aklı kıt olmuş. İlkokulu üçüncü sınıfta bırakmış, annesiyle mendil, su satmaya başlamış. Hapis hayatı kıskançlıkla başlamış. Platonik aşkıyla evlenen bir arkadaşını öldüresiye dövmüş. Başta çok yatarı yokmuş ama içerde hiç uslu durmamış. Normal hayatında görmediği saygı ve sevgiyi içerde tattığı için çıkmak için pek de can atmıyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle