GeriKelebek Tavla tutkunları yarışacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tavla tutkunları yarışacak

Tavla tutkunları yarışacak
refid:19092766 ilişkili resim dosyası

Geçtiğimiz günlerde kurulan Başkent Tavla Derneği, ilk turnuvasını bu hafta sonu düzenliyor. Doubletree by Hilton Otel’de düzenlenen turnuvaya katılmak isteyenler Cumartesi günü öğlene kadar başvuru yapabilirler.

Başkent Tavla Derneği, tavla oyununu geliştirmek ve keyifli vakit geçirmek isteyenler için kuruldu. Dernek, dünyada yaygın olarak oynanan Backgammon ve Türkiye’de Modern Tavla olarak bilinen stratejik tavla oyuncularını bir araya getiriyor. Derneğin ana amacı bir düşünce sporu olan modern tavlanın şans oyunu olmaktan öte zeka ve strateji oyunu olarak kabul görmesini sağlamak. Bunun yanında ulusal ve uluslararası turnuvalara katılmak, ödüllü turnuvalar düzenlemek, yeni başlayanlara ve modern tavla bilgisini ilerletmek isteyenlere çeşitli düzeyde kurslar açmak.

Baştavder Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Uzel, stratejik bir oyun olan modern tavlanın şans ve kabiliyetin harmanlanarak tecrübeyle geliştiğini söyledi.  Ancak tavla ustalarının şansın yanında olasılıkları da çok iyi hesaplayarak hayal gücü ve sezgi yeteneklerini kullanıp hareket ettiklerine dikkat çekti. Uzel, derneğin ilk turnuvayı 29-30 Ekim tarihlerinde Doubletree by Hilton Otel’de düzenleyeceğinin altını çizdi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden oyuncuların katılacağı turnuvada mücadele edebilmek için 29 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’ye kadar turnuvanın yapılacağı otelde olmak gerekiyor. Turnuva şampiyonu, 2-4 Aralık tarihlerinde Kıbrıs’ta gerçekleşecek yarışmalara katılmaya hak kazanacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle