GeriKelebek Tatilde ne yapmalı? İşte tatilde yapılabilecek en güzel şeyler...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatilde ne yapmalı? İşte tatilde yapılabilecek en güzel şeyler...

Tatilde ne yapmalı? İşte tatilde yapılabilecek en güzel şeyler...
refid:29471569-spot ilişkili resim dosyası

Okullar açılmasına bir hafta kala “bu yaz da kendim için hiçbir şey yapamadım” diye cümleler kurmak istemiyor, okul dönüşünde arkadaşların yaz boyunca neler yaptığını anlatırken sen de bir köşede çatlamak istemiyorsan bence önerileri dikkate al, ve bu yaz tam da senin hayal ettiğin gibi mükemmel bir yaz olsun!

İşte tatil boyunca yapacağın birbirinden eğlenceli aktiviteler.

1- Sosyal medyadaki renkli paylaşımlar yavaş yavaş başladığına göre yaz demenin, bol bol fotoğraf demek olduğunun çok iyi anladık sanırım. Hava güzel, günler uzun, arkadaşlarınla vakit geçirebileceğin bolca günler senin. Eh o zaman bu eğlenceli anlarını bol bol fotoğrafla taçlandırmak da senin ulvi görevlerinden bir tanesi.

2- Arkadaşlarına o kafe senin bu sahil benim gez, bol bol kahkaha atmayı da ihmal etme!

3- Unutma, sürekli kafeleri gezmekle olmaz! Yaz boyunca birbirinden keyifli konserlere gitmeyi ihmal etme, eğlencenin tadını olay yerinde çıkar.

4- Ne, biri yaz aşkı mı dedi? Yazın tadı onlarsız olmaz, eğlenceli vakit geçireceğin bir yaz aşkın olsa fena olmaz mı? ( Bakarsın yazla kalmaz kışa da devam eder ne dersin?)

5- Sınavlar yüzünden izleyemediğin filmler, sezon dizileri seni eksik bırakmasın. Kızlarla film geceleri de hiç fena fikir gibi durmuyor, sence?

Tatilde ne yapmalı İşte tatilde yapılabilecek en güzel şeyler...

6- Deniz yoksa havuz var! Eğer tatile gidemiyorsan, ailenle ya da arkadaşlarında havuza gidip yazın keyfini doya doya çıkarabilirsin.

7- Yazın klasik önerisi; bir enstrüman çalmayı öğren! Ama bu sefer gerçekten öğren. Okullar açıldığında nasıl bir havan olacak sen düşün.

8- Bir dil bir insan… O zaman ufak ufak İngilizce pratiklerini yapmaya başla. Zaten onu çözdüm diyorsan ee o zaman alternatif başka bir dil seç her zaman gezecek değilsin değil mi?

9- Sevgilinle kültür gezisi yapmak sence de hoş olmaz mı? Müzeler, sahaflar… Tarih ve kültür dolu bir gün ikinize de iyi gelecek.

10- Piknik olmadan yaz olmaz! Topla arkadaşlarını, nefis bir piknik organize et ve güzel havanın tadını çıkar.

Tatilde ne yapmalı İşte tatilde yapılabilecek en güzel şeyler...


11-
Uyu, uyu, uyu! Okul boyunca hep erken kalmak zorunda kaldıysan işte o güzel zaman geldi. Alarmsız sabahların keyfini çıkar ve bol bol uyu.

12- Bisikleti kim sevmez? Arkadaşlarınla ne yapsak diye düşünmeye başladığın her an atlayın bisikletlerinize ve başlayın eğlenceye…

13- Hep yiyerek nereye kadar? Biraz da mutfakta yemek yapmayı öğrensen şahane olur. Kendine özgü, eğlenceli tariflerle harikalar yaratacağına eminim.

14- Tatile gidemiyorsan, bulunduğun şehri keşfetmeye başla. Eminim gitmediğin pek çok yeri vardır, eeh artık bir yerden başlamak lazım…

15- Çimenlerin tadını bol bol çıkar! Kulağında müzik, elinde en sevdiğin dergi ya da kitap… Bundan daha keyifli bir gün olabilir mi?

Tatilde ne yapmalı İşte tatilde yapılabilecek en güzel şeyler...


16-
Annen bu maddeye çok kızacak ama bence mümkün olduğunca eve girme. Bahçede otur, sahilde turla, arkadaşlarına görüş ama mümkün olduğunca evde oturma.

17- Biraz da kasların çalışması lazım değil mi? O zaman voleybol, basketbol seni bekler…

18- Saklambaç oynamayı kim sevmez? Peki akşam hiç oynadın mı? Yaşın ne olursa olsun, eğer henüz oynamadıysan o zaman yaz oyunların arasında akşam saklambaç oynamayı da eklemeyi unutma. (Bizi de çağırırsan hayır demeyiz hani)

19- Sokaktaki minik dostlarımızı unutma! Havalar giderek sıcaklaşırken onlar için her sabah bir kap su koymayı kendine görev haline getir.

20- Oyuna doy! Kışın dersler yüzünden oynayamadığın oyunlara bolca vakit ayır.

Tatilde ne yapmalı İşte tatilde yapılabilecek en güzel şeyler...

21- Sakın depresyona girme! Yaz yenilenmek, tazelenmek için nefis bir fırsat. Canını sıkan ne varsa hepsini geride bırak ve yeni planlar yap.

22- Dev parçalı puzzle ile yazını renkledir! Zaman zaman bitiremediğin için sinir krizleri geçirebilirsin belki ama yine de çok keyif alacağın garanti.

23- Karpuz, peynirsiz bir yaz aktivitesi düşünülebilir mi? Ben şuan düşünemedim. Bence sen de benimle aynı fikirdesin…

24- Baktın hiçbiri olmuyor, karpuz kabuğundan gemiler yap. (Kaynak: İmge Balık/hep17.com)

Yaz tatili: Hayaller VS Hayatlar

Yaz tatiline çıkarken içine girdiğimiz yüksek beklenti durumu, tatile çıktıktan sonra yerini acı dolu gerçeklere bırakıyor. Bir arkadaş grubu, hüsranla sonuçlanan tatilleri harika örneklerle anlatmayı başarmış. Sizin çıkacağınız tatilin tam da beklediğiniz gibi geçmesi dileği ile...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle