GeriKelebek Tabip Odası'nda seçim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tabip Odası'nda seçim

İSTANBUL Tabip Odası, Olağan Genel Kurulu sonunda 7 kişilik yönetim kurulu karma listeden oluştu. Seçime katılan 2 listenin başkan adayı da yönetim kuruluna girdi.

Oda’nın, Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi’nde yapılan yönetim organları seçiminde, oy sayımı sabaha karşı sona erdi.

2 bin 633 hekimin katıldığı seçimler sonucunda, ‘‘Güçbirliği Grubu’’ ile ‘‘Demokratik Katılım Grubu’’ başkan adayları Dr. Süha Göksel ve Dr. Taner Gören yönetim kurulu üyeliklerine seçildi.

Yönetim kuruluna seçilen diğer isimler ise Dr. Turgut Adatepe, Dr. Aysel Altan, Dr. Zeynep Aydın, Dr. Hulki Forta ve Dr. Rıfat Yücel oldu. Yönetim kurulu çarşamba günü toplanarak görev bölümü yapacak.

Genel Kurul’da iki dönem İstanbul Tabip Odası başkanlığı yapan Dr. Orhan Arıoğul ile Genel Sekreter Dr. Kürşat Yıldız da Türk Tabipler Birliği (TTB) delegesi oldu.

İyi Hekimlik ve Sağlıklı Toplum İçin Güçbirliği Grubu, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Süha Göksel'in (solda), Demokratik Katılım Grubu ise İstanbul Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Taner Gören'in başkanlığındaki listelerle seçime girdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle