GeriKelebek Susam sokağında bir BM Genel Sekreteri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Susam sokağında bir BM Genel Sekreteri

Ünlü çocuk televizyon dizisi Susam Sokağı`nda sahne alan BM Genel Sekreteri Kofi Annan, kavgaya tutuşan kukla karakterlere ``ihtilaf çözümü`` konusunda ders verdi. Kuklalar, bunun üzerine, kendilerine yardım eden Annan`ı kucaklayarak teşekkür ettiler.

Dizide yer alan karakterler arasında, alfabeyi anlatan şarkıyı kimin söyleyeceği konusunda başlayan kavga üzerine araya giren Annan, ``Size yardım edebileceğim bir konu var mı`` diye sordu. Daha sonra diplomatik yeteneklerini konuşturan Annan, kukla karakterleri herkesinaynı şarkıyı uyum içinde söyleyebileceğine ikna etti.  

Dizinin stüdyoda kaydının tamamlanmasının ardından yapılan ``basıntoplantısında`` kukla karakterlerden Elmo`ya açıklamalarda bulunan Annan, ``Bence her birimizin ve herkesin içinde bir çocuk var. Zaman zaman bunun bizim en çekici yanımız olduğunu söylerim. Masumiyet var, saflık var, kahkaha var ve bu bizim için çok önemli. Yalın ol ve bu seni gerçeğe götürsün`` dedi.  

Norveç`te kendisine verilecek Nobel Barış Ödülü`nü nereye koyacağını soran Elmo`yu evine davet eden Annan, Elmo`dan ödülü nereyekoyacağı konusunda kendisine fikir vermesini istedi. Elmo da buna karşılık ``Her zaman uyandığınızda görebilmeniz için yatağınızın başucuna koymalısınız. Ama önce eşinize bunun uygun olup olmadığını sorun`` yantını verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle