GeriKelebek Süperstar'ın albümü 14 Haziran'da piyasada
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Süperstar'ın albümü 14 Haziran'da piyasada

Süperstar'ın albümü 14 Haziran'da piyasada
refid:4558765 ilişkili resim dosyası

Ajda Pekkan, 14 Haziran'da çıkacak "Ben Aslında O Gördüğün Cool Kadın Değildim" isimli albümüyle müzikseverler ile buluşuyor..

 

“ Ben aslında o gördüğün cool kadın değildim”

Bir çok web sitesinde fanları tarafından başlatılan forumların son günlerdeki en önemli konusu “Ajda Pekkan’ ın albümü ne zaman çıkıyor” tartışması sona eriyor. Süperstar 14 Haziran 2006 Çarşamba günü yayınlanacak “Ben Aslında O Gördüğün Cool Kadın Değildim” isimli albümüyle müzikseverler ile buluşuyor..

/images/100/0x0/55ea5892f018fbb8f879f16c
Ajda Pekkan’ ın kendisiyle, hayatla, müzikle, sevenleriyle, hesaplaştığı yeni albümü, yıllar boyu dinlenecek, klasikler arasında yerini alacak, yepyeni, tam bir Ajda Pekkan albümü. Yepyeni şarkılar, yeni soundlar, 2 cover ve süperstarın muhteşem yorumu ile hayat bulan 12 şarkıdan oluşan albümde Fikret Şenes, Sezen Aksu, Orhan Gencebay, Zülfü Livaneli, Tuna Kiremitçi, Bülent Özdemir, C. Malgiaglio/G.P Felisatt ve Capdevielle/Jean Patrick Gaston Andreca’ nın sözleri ve besteleri yer alıyor.

Albümde Sezen Aksu’ nun 4 adet sözü (COOL KADIN,VİTRİN,ALDATMA, SENDEN SONRA TUFAN) ve bir adet söz ve bestesi (YOK Kİ), Zülfü Livaneli’ nin bir adet söz ve bestesi (SEVDALI BAŞIM), yılın şarkısı olan “Lale Devri”nin bestecisi Bülent Özdemir’in 2 adet bestesi (SENDEN SONRA TUFAN, AMAZON), albümün genç bestecisi Can Algeç’ in iki adet bestesi (COOL KADIN, VİTRİN), albümün sürpriz ismi yazar Tuna Kiremitçi’ nin bir adet söz ve bestesi (MUCİZE), bir adet sözü (AMAZON), albümün ikinci sürprizi, ünlü sanatçı Emma Chaplin’in dünyaya tanıttığı şarkısı “SPENTELLE LE STELLE”... Farklı bir aranjmanla, klasik opera korosu ve klasik yaylılar eşliğinde İtalyanca seslendiriliyor. Süperstar bu albümün fotoğraf çekimlerini Nihat Odabaşı ile gerçekleştirdi.

/images/100/0x0/55ea5892f018fbb8f879f16e
iki cover…

Ajda Pekkan ’ın 1973 senesinde 45’lik olarak ilk kez seslendirdiği Orhan Gencabay’ın “KADERİMİN OYUNU” şarkısının rock versiyonu. 1972 senesinde yine 45’lik olarak seslendirilen sözleri Fikret Şenes’e ait olan şarkısı “OLANLAR OLDU BANA”. Albümündeki 9 şarkının düzenlemesi Kıcançh K, diğer alt yapılar Aytug Yargıç, Cem Oyal ve Mehmet Esemen’e ait.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle