GeriKelebek Süper kahramanlara yerli bakış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Süper kahramanlara yerli bakış

Süper kahramanlara yerli bakış
refid:12988925 ilişkili resim dosyası

“Arşivlik Muhabbetler – Yeşilçam’ı Yaratanlara Saygı” etkinliği kapsamında düzenlenen toplantıda bu hafta süper kahramanlar ele alınıyor.

Faruk Şüyün’ün hazırladığı ve yöneteceği “Yeşilçam’da Fantastik Filmler” başlıklı etkinlik, Ortaköy Kültür Merkezi’nde 23 Kasım akşamı saat 20.00’den itibaren takip edilebilecek.

Holywood’tan, çizgi romanlardan veya fantastik edebiyattan çıkıp gelen Zorro, Kızıl Maske, Fantoma, Kilink, Drakula, Tarzan gibi kahramanların İstanbul maceraları bir dönem seyircinin gözbebeği olarak Yeşilçam’a da damgasını vurmuştu. Yeşilçam’ın emekçilerinin maddi imkânsızlıkları esprili buluşlarla alt ettikleri fantastik filmler arasında “Dünyayı Kurtaran Adam”, “Turist Ömer Uzay Yolu’nda”, “Drakula İstanbul’da”, “Maskeli Beşler” gibi bugün kült kategorisine yükselmiş pek çok yapıt var. Seyirciler, “Yeşilçam’da Fantastik Filmler” gecesinde bu eserlerden seçme bölümler izleme olanağı bulurken, Yeşilçam’ı yaratan veya o döneme tanıklık eden konukların sohbetiyle de keyifli dakikalar geçirecekler.

“Yeşilçam’da Fantastik Filmler” toplantısının konukları arasında Arda Uskan, Süleyman Turan, Temel Gürsü, Yahya Karadaş, Yılmaz Atadeniz ve Yılmaz Köksal da yer alacaklar.

NEREDE: Ortaköy Kültür Merkezi

NE ZAMAN: 23 Kasım 2009, 20:00

Süper kahramanlara yerli bakış


Yorumları Göster
Yorumları Gizle