GeriKelebek Sultan’ın avukatı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sultan’ın avukatı

Sultan’ın avukatı
refid:20989166 ilişkili resim dosyası

Sultan’a bir ‘koruyucu’ geldi. Faik İncesu, 10 yıl önce kendisini bırakıp giden Şeyhmus’dan boşanmak isteyen Sultan’ın avukatlığını üstlendi. Peki bu ikili arasında bir yakınlaşma olur mu? “Sultan” dizisine avukat rolüyle katılan Ali Başar’a göre ‘olabilir’: “Faik, Sultan’ın güzelliğinden değil ama hayattaki duruşundan etkilenebilir.”

“Sultan”a Avukat Faik rolüyle katıldınız. Diziye dahil olma süreciniz nasıl gelişti?     

- Aslında çok ani oldu. Başrolünde oynadığım “Kurt Kanunu” dizisi henüz bitmemişti bu işten teklif geldiğinde. Tabii ki çok heyecanlandım ve hoşuma gitti, kabul ettim.  

Nasıl biri Faik?                              

- Faik İncesu, Diyarbakırlı bir avukat. Kültürlü, seviyeli, başarılı. Ama içinde acıları olan bir adam. Faik’in bir derdi var. Geçmişinde bazı şeyler olmuş ve bunlarla yaşamak zorunda bırakılmış. Geçmişiyle, acılarıyla yüzleşmek zorunda.

SEYİRCİ BU ADAMI SEVECEK

Sizi genellikle sert mizaçlı rollerde izledik. Faik karakteri seyirci için bir sürpriz olabilir mi?

- Bu zamana kadar oynadığım bütün rollerin sert mizaçlı olduğunu düşünmüyorum ama hepsinin gerçekten zor karakterler olduğunu söyleyebilirim. Faik İncesu da zor bir karakter. Dediğim gibi; acıları, derdi olan bir adam. Ben seyircinin onu seveceğini düşünüyorum. Sürpriz konusuna gelince; bu soruya ileriki bölümler cevap olacaktır.

‘Zor’ dediğiniz rolleri bilinçli olarak tercih ettiğinizi söyleyebilir miyiz?

- Evet, oynadığım karakterler benim sınırlarımı zorlamalı ki, ben de zevkle işime sarılayım. Ancak o zaman mutlu hissediyorum kendimi.

FAİK, SULTAN’IN GÜZELLİĞİNDEN DEĞİL DURUŞUNDAN ETKİLENİR

Faik, Sultan’ın avukatlığını üstlendi. İlerleyen bölümlerde Faik, Sultan’ın güzelliğinden ve karakterinden etkilenebilir mi?

- Faik, Sultan’ın güzelliğinden değil ama kadın olarak herkese meydan okumasından, hayattaki duruşundan ve hiçbir şekilde kendisinden taviz vermek istemeyişinden etkilenebilir. Sultan, birçok kadınımızın söyleyemediklerine tercüman olacak gibi geliyor bana.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle