GeriKelebek Bugün saatler geri alındı mı?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bugün saatler geri alındı mı?

Bugün saatler geri alındı mı?

Türkiye'de 1 Kasım Seçimleri sebebiyle kış saati uygulamasına geçiş yapılmaması kafaları karıştırdı. Akıllı telefonların ve bilgisayarların otomatik olarak kış saati uygulamasına geçmesiyle bir çok kişi saat konusunda yanıldı. 'Otomatik ayarla' özelliğinin devre dışı bırakılmadığı akıllı telefon ve bilgisayarlar, otomatik olarak kendini bir saat geri aldı. Otomatik olarak kış saatine geçmiş cihazlarda, yanılmamak için saatlerin yeniden ayarlanması gerekiyor. Türkiye, kış saati uygulamasına 8 Kasım günü geçecek.

Aslında bugün yani  25 Ekim’de yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler geri alınacak ve kış saati uygulaması başlayacaktı. Türkiye'de ise 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde gün ışığından faydalanmak için, kış saati uygulamasına 8 Kasım'da geçilecek. Fakat, akıllı telefonlar kış saati uygulamasına bu sabah geçmiş oldu. Akıllı telefon ve bilgisayarlarda saat, 1 saat geri olarak görünüyor. Karışıklığı önlemek adına Android, iPhone ve bilgisayarlarda saat ayarı yapılması gerekiyor.

VATANDAŞLAR SABAH ŞOKU YAŞADI

Bu sabah pek çok vatandaş, cep telefonlarının saatleri otomatik olarak 1 saat geri alması nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadı. Özellikle bazı otobüs duraklarında yoğunluk olduğu, vatandaşların geç kaldıklarını söylediği görüldü.

SOSYAL MEDYADA "SAAT KAÇ" TREND OLDU

Herkesin saat konusunda kafa karışıklığı yaşaması sosyal medyada da en çok tartışılan konu oldu. Twitter'da #SaatKaç etiketiyle paylaşım yapan bazı kullanıcılar yaşanan karışıklıktan şikayet etti. 
Yorumları Göster
Yorumları Gizle