GeriStil İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz?

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz?

İlk buluşma karşı tarafın sizin hakkınızda bir fikre sahip olacağı en önemli adımdır. Bu nedenle nasıl giyineceğinizden ne konuşacağınıza her detay son derece önemlidir. İlk izlenimi doğru vermek için özellikle görüntünüze çok önem vermeli, özensizlikten de fazla abartıdan da kaçınmalısınız.

Kendinizi en iyi hissettiğiniz kıyafeti giyin

İlk görüşmede zaten yeterince gergin olacaksınız. Bu nedenle kendinizi iyi ve güzel hissettiğiniz bir kombininiz varsa onu giyebilirsiniz. Bu sayede içinde daraldığınız ya da durmadan içinizden acaba nasıl görünüyorum diye sorup sohbete adapte olamadığınız bir durumla karşı karşıya kalmazsınız.

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz

Özenli olun ama abartmayın

Kıyafetiniz karşı tarafla buluşmayı ciddiye aldığınızı belli edecek kadar özenli görünmeli. Ancak bunun ayarını kaçırıp da gelinin kız kardeşi gibi görüneceğiniz aşırı kıyafetlerden de uzak durmalısınız. Sade ve şık olun. Bu karşı tarafa doğru mesajı vermek için yeterli olacaktır.

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz

Hesaplı bir dekolteniz olsun

İlk buluşmanın kadınlar için en zorlu tarafı dekolteyi doğru kullanmaktır. Yapmanız gereken güzelliğinizi ön plana çıkaracağınız tek bir yerde dekolte kullanmaktır. Ve nerenizi açacağınıza karar verirken en beğendiğiniz ve tabii ki çevreniz tarafından da en beğenilen bölgenizi tercih edin. Ancak yine de bu derin bir dekolte olmasın. Karşı tarafta hafif bir izlenim yaratma olasılığınız özellikle ülkemiz için çok olasıdır.

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz

Fazla renk kullanmayın

Renkli giyinmeyi seven bir insan olabilirsiniz. Ancak yine de o gün için az sayıda rengi bir arada kullanmayı tercih edin. Üzerinizdeki farklı renklerin karışımı ilgiyi farklı bir tarafa çekebilir ve karşı tarafın zevklerini çok iyi bilmediğinizden yanlış anlaşılmaya sebep olabilir. Renkli kişiliğimi yansıtırım diyorsanız da birbirine uygun paletlerde renkleri seçin, karşı tarafı birden şok etmeyin.

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz

Buluşma mekânına uygun giyinin

Buluşmaya gitmeden önce mekân hakkında bilgi edinin ve nasıl bir kıyafet giyinmeniz gerektiğini buna göre belirleyin. Eğer şık bir restoranda akşam yemeği yiyecekseniz sade siyah bir elbise tercih edip hiçbir şeyi riske atmayabilirsiniz ya da gündüz bir kafede buluşacaksanız da smart casual bir kıyafetle spor bir şıklık elde edebilirsiniz.

İlk buluşmada nasıl giyinmelisiniz

Çok fazla makyaj yapmayın

Buluşmaya giderken makyajınız da kıyafetiniz gibi dengeli olsun. Doğal görünmeye dikkat edin ve fazla makyaj yapmaktan kaçının.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle