GeriStil Hangi palto nasıl seçilir?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hangi palto nasıl seçilir?

Hangi palto nasıl seçilir?
refid:27804197 ilişkili resim dosyası

O, gardırobun aile büyüğü, en ağır abisi, en hakikatli parçası. Kış aylarında bir erkeğin stilinin en önemli kozu. Paltolardan bahsediyoruz. Peki spor mu, şık mı? Hangi stile ne tarz model yakışır?

Kabul edelim: Paltolar erkeklere kadınlardan daha çok yakışıyor. Ama doğru modeli seçmek de çok önemli. Genel bir bilgi için palto trendlerine ve bu sezon vitrinlerde neler var ona bir göz atalım. Kendi içlerinde şık ve spor şehir erkeklerini ve neyle neyi giyeceğini görelim.

TARZINIZ SPORSA...

Hangi palto nasıl seçilir
- Kalçanın hemen altında biten kabanlar ve kısa, bel altında biten montlar kurtarıcınız olacaktır. En güzel örnekleri Mavi, Gap, Diesel, Scotch&Soda’da. Cepleri ön planda ve fermuar detaylı, içi yünlü ya da elyaflı, kapitone kaban ve montlar da, görüntüsünden çok kullanışlı olmasına uğraşılmış çok yönlü tasarımlar. Üstelik hem iş hem de günlük rutin hayatta, hafta sonları da giyilebilecek pratik ve rahat ürünler. U.S Polo Assn. ve Tommy Hilfiger’de çok şık parçaları bulabilirsiniz.

Hangi palto nasıl seçilir
- Bol cepli, fermuarlı av kabanları ve havacı montları, jean’ler, slim fit khaki pantolonlarla rahatça giyebilirsiniz. Daha farklı bir görüntü elde etmek için bu sezon siyahtan farklı olarak bu kabanların lacivert, haki, nefti yeşil, kahve renklerini bulmanız mümkün. Barbour‘ın klasik içi ekoseli av kabanları, Belstaff’ın beli kemerli ya da palaskalı av kabanları, Moncler kaz tüyü montları, Ralph Lauren de bulabileceğiniz daha şıkça kabanlar, Hugo Boss’un kapitone belden kemerli büyük cepli kabanları ve yine bol cepli, yünlü, yakası çıkabilen, deri, havacı montları sezonun diğer önemli parçaları.

TARZINIZ ŞIKSA...

Hangi palto nasıl seçilir
- Rus etkisi dediğimizde aklınıza kar ve soğuk geldi değil mi? Bu trendin en önemli parçaları yün detaylı, kapüşonlu ağır paltolar, cep ve fermuar detaylı askeri temalı parkalar, içi yünlü ve kapitoneli kar montları, napalar ve Eskimo paltoları. Ama asker yeşili parkalardan uzak durun, demode olmaya aday.

- Muntazam dikilmiş, geleneksel ama çok şık trençkotlar, her sezon giyilir. Kara kış için kaşe veya yünlü, dizin hemen üstünde biten kabanlar farklı bir alternatif: Klasik ve çalışan erkeğin gardırobunda bulunması gereken, takım elbise üzerine de çok yakışan bu tarz paltolar, ister nano–teknolojik, yağmuru ve rüzgârı geçirmeyen kumaştan, ister kalın kaşe ve yün kumaştan

Hangi palto nasıl seçilir
olsun, bütün kış sezonunun vazgeçilmezi olur. Deriden trençkotu Network, Que markalarında bulabilirsiniz. Seçiminiz kaşe paltoysa beli kemerli olanları seçin. Tween, Massimo Dutti, H&M, Ramsey ve Kip’e e bir bakın.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle