GeriStil Gelin ayakkabısı nasıl seçilir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gelin ayakkabısı nasıl seçilir?

Gelin ayakkabısı nasıl seçilir?

Bir düğünün kusursuzluğu detaylarda gizlidir. Gelinliğin tamamlayıcısı gelin ayakkabısı ise oldukça önemli. İşte gelin ayakkabısı alacaklara tavsiyeler...

Bütün gözlerin üzerinizde olduğu düğün gecesinde en önem vermeniz gereken şeylerden biri de düğün ayakkabısıdır. Bütün gece ayakta olduğunuzu düşünerek konfor ve şıklığı bir arada sunan modellere yönelmeniz akıllıca olur. Doğru seçilmiş bir düğün ayakkabısı ile hem gecenin en şık kadını olmanın hakkını verir hem de bu özel geceden zevk almayı başarabilirsiniz. İşte gelin ayakkabısı seçmenin püf noktaları:

1. HAVA VE ZEMİN DURUMU

Düğünün nerede yapılacağı ve hava durumu düğün ayakkabısı seçimini oldukça etkiler. Açık hava düğününde yağmurlu bir hava olma ihtimaline karşı süet veya saten gibi materyallerden yapılmış ayakkabılar seçmeyin. Kır veya sahil yerlerinde düzenlenen düğünler için ince topuklu ayakkabılar seçmek size ızdıraptan başka bir şey hissettirmez. Böyle yerler için kısa topuklu ayakkabı veya babet seçmek yerinde olur.

2. ZARİF MODELLER

Gelin ayakkabısı nasıl seçilir

Bu özel gecenizde çok abartılı modeller seçmek yerine zarif ve modern ayakkabılar tercih etmek daha hoş görünmenizi sağlar. Özellikle abartılı veya süsü bol gelinliklerin altında daha sade modellerdeki ayakkabılar aradaki dengeyi kurar. Tam tersi sade bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz ayakkabınızı biraz daha gösterişli bir modelden seçebilirsiniz. Kısa bir gelinlik modeli tercih edenler ise ayakkabıları bütün gece göz önünde olacağı için tasarım modellerden yana tercihini kullanabilir.

3. GELİNLİK RENGİ

Gelin ayakkabısı nasıl seçilir

Düğün ayakkabısı seçerken gelinlik rengini de dikkate almanız gerek. Beyazın pek çok tonu olduğu için ayakkabı gelinlik uyumunda hangi tonda ayakkabıya karar vereceğinizi belirlemelisiniz. Bunun için gelinlikçinizden bir parça kumaş isteyip ayakkabı seçiminizi ona göre yapabilirsiniz. Bir diğer alternatif de son zamanlarda trend olan renkli ayakkabı seçimleri yapmak. Gelinliklerin altına giyilen renkli ayakkabılarla hem tarz hem de eğlenceli görünmek mümkün.

4. RAHATLIK VE KONFOR

Ayakkabı seçiminde bütün gece ayakta olacağınızı göz önünde bulundurarak rahat ve konforlu seçeneklere yönelmenizde fayda var. Burnu kısa veya çok yüksek topuklu ayakkabılar sizi gece boyunca rahatsız edebilir. Eğer şık bir ayakkabı seçimi yapmak istiyorsanız salona girişinizde bu ayakkabınızı giyip sonrasında ayakkabılarınızı rahat babetlerle değiştirerek gecenin keyfine varabilirsiniz.

Gelin ayakkabısı nasıl seçilir

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle