GeriStil Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor!

Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor!

Burnumuz şüphesiz yüzümüze şeklini veren en önemli organ. Yüz estetiği ameliyatlarının büyük bir bölümünü burun operasyonları oluşturuyor. Şeklinden memnun olup olmadığınız size kalmış ama burnunuzun şekli karakteriniz hakkında karşınızdaki kişiye çok önemli mesajlar veriyor!

İngiltere'de yer alan Bath Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma burun şekillerinin insanların karakterleri hakkında önemli bilgileri karşı tarafa aktardığını ortaya çıkarttı. Burnun yüzün üstündeki konumuna göre 6 farklı türde burun yapısını belirtleyen araştırmacılar, bu burun yapılarının doğrudan karakterlerle bağlantılarını çözümledi. Araştırmayı yapan ekibin lideri Dr Adrian Evans, "Burunlar üzerinde yorum yapması kolay, gizlemeyesi zor organlar. Kendisini kolay ifade etmeyen insanların karakterleri hakkında tahmin yürütmek için önemli ipuçları veriyor." yorumunda bulunurken, araştırma sonuçlarını yüz analizi uzmanı Simon Brown ile birlikte yorumlayarak ortaya çıkarttıklarını belirtiyor. İşte söz konusu araştırmada varılan tespitler:

Kalkık Burun:

Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor

Eğer Marilyn Monroe gibi şirin, ufak ve hafif öne kalkık bir burnunuz varsa; nazik ve iyimser bir karakteriniz olduğunu karşı tarafa hissettiriyor olabilirsiniz. Aileleri ve arkadaşlarının sevgi ve destek bulduğu kişiler olan bu karakterdeki insanlar yeni şeyler denemek konusunda oldukça cesaretli oluyorlar. Genelde eş olarak tercih edilen küçük ve kalkık burunlu insanlar, seks konusunda maceracı olabiliyorlar.

Şahin:

Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor

John Lennon gibi biraz uzun ve ön tarafı hafif yere bakan bir burnunuz varsa, sürüden ayrı bir karaktere sahip olduğunuzu karşı tarafa hissettiriyor olabilirsiniz. Şahin olarak adlandırılan bu tip burunlara sahip insanlar, bildiklerini okuyan ve aykırı ve çevrelerinden kolaylıkla ayırt edilebilmelerini sağlayan bir ruh haline sahip oluyorlar. Başkaldırıya yatkın olan bu tip insanlar kendi amaçları uğruna yaşadıklarında mutlu olabiliyorlar.

Yunan:

Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor

Ben Affleck gibi klasik düz bir burnunuz varsa, yetenekli bir kriz yöneticisi olduğunuzu karşı tarafa hissettirebilirsiniz. Panik olmayan ve her seferinde küllerinden doğmayı başarabilen bu tip insanlar genelde duygularını saklayan ve organizasyon delisi olabilen karakterlere bürünebiliyorlar. Yunan olarak adlandırılan bu burun tipine sahip insanlar genelde sakin bir tutum sergiliyor.

Romalı:

Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor

Clive Owen gibi hafif toparlak ve güçlü görünüme sahip bir burnunuz varsa doğuştan lider olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Romalı adı verilen, bu tip burna sahip insanlar genelde karşılarındaki kişi için güçlü karakterlerini ve tehlikeli yanlarını ortaya rahatlıkla koyabiliyorlar. Agresif yapılarıyla dikkat çeken bu insanlar genelde potansiyel suçlu ya da lider olarak toplum içerisinde öne çıkıyor.

Mısırlı:

Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor

Eğer Obama'mın burnu gibi hafif basık bir burnunuz varsa yaratıcılık ve tutku konusunda karşı tarafa önemli mesajlar veriyor olabilirsiniz. Mısırlı olarak tanımlanan bu burun tipine sahip insanlar problem çözmede başarılı oldukları kadar, açık fikirli oluşlarıyla da oldukça dikkat çekiyorlar.

Yayvan:

Burnunuz karakterinizi ortaya çıkartıyor

Eğer Drogba gibi yayvan bir buruna sahipseniz, hızlı düşünüp karar veren bir karakteriniz olduğunu karşı tarafa hissettiriyor olabilirsiniz. Çözüm odaklı ve sonuca çabuk ulaşan insanlar olarak bilinen yayvan burunlular, sportif ve başarılı karakterleriyle ön plana çıkıyorlar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle