GeriStil ‘Bıçağın üzerine düştü’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Bıçağın üzerine düştü’

‘Bıçağın üzerine düştü’
refid:29748778 ilişkili resim dosyası

Gazeteci Nuh Köklü’yü, dükkânının camına kartopu attığı iddiasıyla bıçaklayarak öldürmekle suçlanan Serkan Azizoğlu duruşmada kendisini “Ben vurmadım, bıçağın üzerine düştü. Bıçakla vurma anını hatırlamıyorum” sözleriyle savundu.

Gazeteci Nuh Köklü, 17 Şubat’ta Kadıköy’de kartopu oynarken öldürülmüştü. İlgili dava dün Anadolu 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Duruşmaya Nuh Köklü’nün annesi Çiğdem Köklü, ağabeyi Sedat Köklü ve kardeşi Havva Ağkün’ün yanı sıra müştekiler, çeşitli illerin barolarından 100’e yakın avukat, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş da geldi.

‘AH’ DİYE BİR SES GELDİ

Duruşmada savunmasını yapan sanık Serkan Azizoğlu, şunları söyledi. “Suçlamaların hiçbirine katılmıyorum. Tek bir kartopu değildi, baya geldi camıma. Büyük ve pahalı bir cam. ‘Atmayın’ dedim ve dükkâna girdim. Böyle dedikten sonra daha fazla attılar. ‘Kocamana adamlarsınız utanmıyor musunuz’ dedim. ‘Sana mı soracağız kartopu oynayacağımızı’ dediler. Bana vurdular.İçerden sopa aldım. Dışarı çıktığımda vurdular, tekrar içeri girip bıçak alıp dışarı çıktım. Vurdular, küfrettiler. Konteyner düştü üzerimize, ‘ah’ diye bir ses geldi.”


‘Hatırlamıyorum’


Mahkeme Başkanı’nın poliste verdiği ile mahkemede verdiği ifade arasında çelişkiler olduğunu belirtmesi üzerine Azizoğlu olaydan sonra kendisinde olmadığını savundu ve “Birinci kez uyardım. İkincide arbede yaşandı, dükkâna üçüncü kez girdiğimde sopayla çıktım, dördüncüde de bıçakla çıktım. Ben vurmadım, bıçağın üzerine düştü. Bıçakla vurma anını hatırlamıyorum. Ben yerdeydim” dedi.
Azizoğlu’nun avukatı ise “Deliller tam toplanmamış. Olay yeri görüntüleri TÜBİTAK’a gönderilsin. Bıçaklama mı oldu, kaza mı oldu bunlar net bir şekilde ortaya çıkacaktır” diye konuştu.
Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Serkan Azizoğlu’nun üzerine atılı suç ve kaçma şüphesinin bulunmasını dikkate alarak tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, 21 Ekim’e ertelendi.


‘Kanımın son damlasına kadar uğraşacağım’

Mahkeme sonrasında Nuh Köklü’nün duruşmasını izlemeye gelen milletvekilleri, avukatlar ve aile açıklama yaptı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “İfadeleri dinlerken insanlığımdan utandım. Sadece bir kartopu sonucu. Bir kişi, 7-8 kişiye müdahale ediyor gencecik bir kardeşimizin canını alıyor” dedi. Anne Çiğdem Köklü ise, “Beklentimiz sonuna kadar, onun en büyük cezayı alması. Kanımın son damlasına kadar uğraşacağım. Ben onu ne emeklerle büyüttüm, en ağır cezayı almasını istiyorum” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle