GeriKelebek Sirkeci Garı’nda konser verecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sirkeci Garı’nda konser verecek

Sirkeci Garı’nda konser verecek
refid:19080345 ilişkili resim dosyası

Goethe Institut, Türkiye ve Almanya’nın 30 Ekim 1961’de imzaladığı işçi Alımı Anlaşması’nın 50. yılı nedeniyle, TRT Türk, Türkiye Almanya Kültür Forumu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle bugün Sirkeci Garı’nda bir konser düzenliyor. Saat 15.00’te başlayacak konserde, ünlü rap’çi Ayben ve hip-hop grubu Microphone Mafia sahne alacak.

Ayben, bugün Sirkeci Garı’nda sahneye çıkıyor. Türkiye ve Almanya’nın 30 Ekim 1961’de imzaladığı ışçi Alımı Anlaşması’nın 50. yılı nedeniyle düzenlenecek konserde müzikseverlerle buluşacak olan ünlü rap’çi, müziğin birleştirici etkisine vurgu yapıyor.

“Rap müziğin, çocukları ve gençleri illegal durumlardan, olaylardan korumak, deşarj etmek gibi bir etkisi var. Ayrıca bu sayede arkadaş ediniyor, ekip ruhunu öğreniyorlar” diyen Ayben, ağabeyi Ceza’nın Almanya’da birkaç kez workshop düzenlediğini, kendisine de ilk kez Almanya kaynaklı bir teklif geldiğini ve bundan büyük mutluluk duyduğunu söylüyor:

“Değişik insanlarla aynı sahneyi paylaşmaktan her zaman keyif aldım. Microphone Mafia ile de birlikte konser vereceğim için de çok mutluyum.”

HİÇBİR RAP’ÇİYLE ATIŞMAK İSTEMİYORUM

Bu, Ayben’in sahnede yabancı bir ekiple ilk çalışması değil ama... Geçtiğimiz yıllarda Kahire’de bir oda dolusu rap’çiyle şarkı yazıp, Kahire ve ıskenderiye’de konserler de verdi. “Sensin O” albümünden sonra uzun süren bir sessizlik yaşayan rap’çi, bu sessizliğin nedenini ise tembelliğine bağlıyor:

“Tembelliğimi kabul ediyorum. Abimin hızına yetişebilmem mümkün değil. O yüzden ağırdan ağırdan gitmeye çalışıyorum. Yeni albüm çalışmalarına başladım ama... Bu kez rap dünyasındaki atışmalardan uzak kalmak için ekstra çaba sarfediyorum. Albümde eskiyi hatırlatacak bir şey olsun istemiyorum. Önce internet üzerinden ücretsiz indirilebilecek şarkılar gelecek, ardından da albüm yapacağım.”

DAVA AÇMAK BİZİM RACONDA YOKTUR

Sagopa Kajmer’in Ceza ve Ayben’e açtığı hakaret davası sonuçlandı. Artık o olayı konuşmaktan kaçınan Ayben’in tek söylediği ise şu: “Dava sonuçlanalı iki sene kadar oldu. Hakkımda 3 aya kadar hapis kararı çıktı ama ertelendi. Bizse karşı dava açmadık, hatta onu bırakın savunma bile yapmadık. Dava açmak raconda yok.”
    


Yorumları Göster
Yorumları Gizle