GeriKelebek Sırbistan çalıntı şarkı mı söylüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sırbistan çalıntı şarkı mı söylüyor

Sırbistan-Karadağ temsilcisinin Eurovision’da yarışacağı ‘Lane Moje’ adlı şarkının bestesinin Azeri bir eserden alındığı öne sürüldü. Azeri şarkıcı Alihan Samedov, ‘Nerede Kaldın adlı şarkımın müziğini çaldılar. MESAM’a başvurdum. Şarkıyı finalde söylerlerse mutlaka dava açılacak’ dedi.

Yarın akşamki Eurovision finalinde Sırbistan-Karadağ’ı temsil edecek olan Zeljko Joksimoviç’in şarkısı ‘La Monje’nin bestesinin Azeri bir eserden alındığı iddia edildi. İddiayı ortaya atan Azeri şarkıcı Alihan Samedov, hakkını mahkemede arayacağını belirterek tüm dikkatleri üzerine çekti. Şarkının aslının Azeri sözlerle söylendiğini ve adının da ‘Nerede Kaldın’ olduğunu belirten Samedov, Sırbistan-Karadağ’ın farklı sözler ve aynı müzikle bu şarkıyı yarışmaya soktuğunu iddia ediyor: ‘Beni beş aydır bu konuyu görüşmek için Sırbistan’dan arıyorlar. ‘Nerede Kaldın’ın sözleri dahil her şeyi bana ait. Bu şarkıyı ben yaptım ama müziğimi çaldılar. Sırbistan’dan bile bana ‘Onları dava edin’ diye telefon geldi. Eser gerçekte Azeridir. Sekiz ay önce yapılan ‘Nale’ adlı albüm içerisinde yer alan ‘Nerede Kaldın’ şarkısı, Kültür Bakanlığı’ndan da tescilli.’

UĞURLU İSTANBUL

Makedonya temsilcisi Toşe Proevski’nin finale katılmaya hak kazanması, ülkesinde büyük sevinçle karşılandı. İstanbul’dan canlı yayını izleyen binlerce Makedonyalı, Proevski’nin finale kalıp kalmayacağını heyecanla bekledi. Sevinçli haberi alır almaz da binlerce kişi sokaklara döküldü. Üsküp’te Makedonya ve Türkiye bayrakları taşıyan bir grup genç ‘Yaşa uğurlu İstanbul’ diye bağırdığı gözlendi.

Birincilik bizim olacak

Sırbistan-Karadağ’ı temsil edecek olan Zeljko Joksimoviç, favoriler arasında gösterilmekten çok mutlu. Türkiye’de olmaktan büyük bir sevinç duyduğunu belirten Joksimoviç, ‘Birinci biz olacağız’ dedi. Joksimoviç’in şarkısının ‘çalıntı’ olduğu iddialarına ne cevap vereceği merak ediliyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle