GeriKelebek Sinema
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sinema

Dikkat izleniyorsunuz!

Eagle Eye

Yön: D. J. Caruso Oyn: Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson

Chicago’da yaşayan 23 yaşındaki Jerry Shaw’a telefonla kötü bir haber gelir. İkiz kardeşi Ethan, bir araba kazasında hayatını kaybetmiştir. Öte yandan bekar anne Rachel Holloman, 8 yaşındaki oğlu Sam’i Washington’a uğurlamak için tren garındadır. Onu gönderdikten sonra kız arkadaşlarıyla gittiği barda cep telefonuna tuhaf bir çağrı alır. Yabancı bir kadın, talimatlarını yerine getirmediği takdirde oğlu Sam’in öleceğini söyler. Bu sırada oğlunun görüntüsünü bir dükkanın televizyon ekranında görür.

İkiz kardeşinin cenazesine katıldıktan sonra Chicago’ya dönen Jerry, normalde boş olan banka hesabında 750 bin dolar olduğunu görünce şaşırır. En büyük şoku da yaşadığı apartman dairesinin tıkabasa saldırı malzemesiyle dolu olduğunu görünce yaşar. Ona da aynı kadından telefon gelir. Esrarengiz kadın, bir an önce kaçması gerektiğini, yoksa tutuklanacağını söyler. Ama fırsat bulamadan eve baskın yapan FBI ajanları onu götürür.

Kartal Göz, birkaç yıl önce Steven Spielberg’in aklında şekillenmişti. Filmin yapım ortaklarından Pete Chiarelli, çıkış noktasını anlatıyor: "Steven’ın aklındaki konsept, teknolojinin artık her yerde olduğu fikriydi. Gerçekten de teknoloji artık çevremizi sarmış durumda. Peki günün birinde bize karşı yönelirse ne olur? İzleyicinin sinemadan çıktıktan sonra korkuyla cep telefonunu kapatacağı bir filmin yapılmasını Steven hep istemişti. Tıpkı 1975’te Steven Spielberg’in başyapıtı sayılan Jaws’ı izleyenlerin uzun süre okyanusta denize girmeye korkması gibi günümüzde de böyle bir film yapılmasını çok istiyordu."

Kamp kurmak tehlikeli olabilir

Timber Falls

Yön: Tony Giglio Oyn: Josh Randall, Brianna Brown,Beth Broderick

Mike ve Sheryl, Batı Virgina’nın dağlarında çadırlarını kurarlarken en kötü şeyin böcekler olduğunu düşünürler. Ama garip çevre sakinlerinin onlara neler yapabileceklerinden haberleri yoktur. İlk önce Sheryl ortadan kaybolur. Mike ormanda tek başına Sheryl’i ararken kendisine yardım edebileceğini söyleyen ürkütücü bir kadınla karşılaşır. Korkunç bir dizi olaydan sonra Mike, Sheryl’i bir kulübenin duvarları haçlarla kaplı bodrum katında bir masaya bağlı olarak bulur.

Makedonya’dan garip bir film

Senki

Yön: Milcho Manchevski Oyn: Borce Nacev, Vesna Stanojevska, Sabina Ajrula, Salaetin Bilal

Yağmurdan Önce adlı filmden hatırlayacağınız yönetmen Milcho Manchevski’nin son filmi cinsellik, ölüm ve bu ikisinin arasındaki önemli ilişkilerle ilgili. Makedonya’nın 2008 Oscar adayı olan Gölgeler, korkunç bir trafik kazasından kurtulduktan sonra hayatı değişen genç ve yakışıklı Şanslı Lazar’ın hikáyesini anlatıyor. Lazar, tuhaf insanlarla tanışır: Yaşlı, bebekli bir adam, unutulmuş bir lehçe konuşan ihtiyar bir kadın, hazin bir sırrı olan genç ve güzel bir kadın... Bu insanların neden onu seçtiğini anlamaya çalışır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle