GeriKelebek Sinan Çalışkanoğlu kimdir, kaç yaşında?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sinan Çalışkanoğlu kimdir, kaç yaşında?

Sinan Çalışkanoğlu kimdir, kaç yaşında?

Sinan Çalışkanoğlu uzun süren sessizliğini 'İlk Buluşma' programıyla bozdu. Selena"adlı bilim kurgu ve komedi türü televizyon dizisinde Hades karakteri ile dikkat çeken Sinan Çalışkanoğlu'nun özel hayatı yeniden gündeme geldi. Peki, Sinan Çalışkanoğlu kimdir, kaç yaşında?

Sinan Çalışkanoğlu, 26 Ocak 1978 tarihinde İstanbul'da doğdu. Akademi İstanbul Tiyatro bölümünü bitirdi. Daha sonra Pera Güzel Sanatlar Merkezinde pandomim ve oyunculuk dersleri aldı. Sinan Çalışkanoğlu, tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok reklam filmi ile sinema ve dizi filmlerde de rol aldı 2006 yılında "Selena" adlı bilim kurgu ve komedi türü televizyon dizisinde Hades karakterini canlandırdı. Dizide Hazal Şenel, Parla Şenol,Gökhan Keser, Zuhal Topal, Hakan Altıner, Kayhan Yıldızoğlu, Ümit Erdim,Serkan Şenalp, Cansu Demirci gibi oyuncular rol aldı. 2010 yılında "Türk Malı" adlı dizide Yarcan Kıymık karakterini canlandırırken; Şafak Sezer, Binnur Kaya, Hazal Şenel, Barış Çelikkol, Özkan Uğur, Melek Baykal, Bekir Aksoy, Devin Özgür Çınar ile beraber rol aldı. 2011 yılında " Şanslı Masa" adlı programı Orçun Kaptan ile birlikte moderatörlüğünü yaptı.

2012 yılında "Sabit Kanca" adlı sinema filminde İsmail Baki Tuncer, Orhan Aydın, Halil Sezai ile beraber oynadı. 2013 yılında "Kapış Kapış" adlı yarışma programını sundu.2014 yılında "İncir Reçeli 2" adlı sinema filminde Halil Sezai Paracıkoğlu, Sinan Çalışkanoğlu, Şafak Pekdemir, Ahmet Uz, Selim Akgül ile birlikte rol aldı. Kertenkele" adlı dizide Timur Acar, Erdinç Gülener, Şemsi İnkaya, Eda Özerkan, Umut Oğuz ile birlikte kadroda yer aldı. 2 Eylül 2007 tarihinde oyuncu Yeşim Ceren Bozoğluile evlendi. 10 Mart 2010 yılında boşandı. 8 Temmuz 2013 tarihinde oyuncu Tuğba Sarıünal ile evlendi. Çift 16 Kasım 2015 tarihinde boşandı. Şimdilerde Şinasi Yurtsever ile birlikte İl Buluşma programının sunuculuğunu üstleniyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle