GeriKelebek ‘Sil Baştan’ ekibi kadın evi yaptırıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Sil Baştan’ ekibi kadın evi yaptırıyor

Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Sil Baştan’ın ekibi, Diyarbakır’ın en yoksul semtlerinden Bağlar’a bir kadın evi kuruyor. Yönetmen Gül Oğuz’un girişimiyle yaptırılacak merkezde kadınlara doğum ve doğum sonrası tıbbi hizmetin yanısıra hukuki, psikolojik destek verilecek.

KANAL D’nin büyük ilgi çeken dizisi ‘Sil Baştan’ın yönetmeni Gül Oğuz’un girişimiyle Bağlar semtinde yapılması planlanan ‘Sil Baştan Hizmet Binası’nın dün düzenlenen temel atma törenine Hale Soygazi, Gül Oğuz, Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, Diyarbakır Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir katıldı. Dizinin müziklerini seslendiren Rojin de törende bir konser verdi.

Yönetmen Gül Oğuz, Diyarbakır’ın en yoksul semtinde kadın merkezi kurmaya dizinin Hasankeyf’teki çekimleri sırasında karar verdiklerini söyledi. Bağlar Belediye Başkanı’na konuyu aktardığında, bölge kadınlarından doğum evi talep ettiklerini öğrenen Oğuz, projeyi işadamı dostlarının yardımıyla hayata geçirdiğini belirtti. Yaklaşık 500 milyar liraya malolması beklenen Sil Baştan Hizmet Binası beş katlı olacak. İnşaatın bir yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

Oğuz, projenin tüm unsurlarıyla gerçekleşmesi için daha fazla sponsora ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak ‘Özellikle ekipman donanımı ve doktor desteğine ihtiyacımız olacak’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle