GeriKelebek Şıkır şıkır giyinmeyen bu partiye alınmayacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şıkır şıkır giyinmeyen bu partiye alınmayacak

Tekno müzikli erkek yoğun partilerin yerini birbirinden şık insanların katılacağı Türkçe-house partiler alıyor. Partinin adı Şıkırtı. İlki 26 Mart Cumartesi (yarın) 23.00’te Yeni Melek Gösteri Merkezi’nde düzenlenecek. Mekan şık bir kulübe dönecek. Tavandan kristal avizeler sarkacak.

Duvarları yaldızlı aynalar süsleyecek. Uyarmadı demeyin kapıda kıyafet kontrolü yapılacak. Gecenin şıklığına ayak uyduramayanlar bileti almış olsalar bile paraları iade edilerek kapıdan çevrilecek.

Yurtdışından getirdiği ve Türkiye’de yetiştirdiği DJ’lerle eğlenceli tekno partilere imza atan Hip Productions rota değiştirdi. Artık tekno değil Türkçe-house partiler düzenleyecek. ‘Türk-house da ne?’ derseniz, şöyle açıklayalım. Bilinen ve sevilen Türkçe şarkılar house müziğin ritimleriyle yeniden düzenleniyor. Düzenlemeler DJ U.F.U.K, DJ Met ve Ateş Tezer’den oluşan ‘Gazla’ tarafından yapılıyor. Nedenini aynı zamanda Hip Productions’ın sahibi olan Ateş Tezer şöyle anlatıyor: ‘Bizim buraların müziği batıda gelişen trendlerde çok önemli bir rol almaya başladı. Arabesk ve oryantal temalı şarkılar moda oldu. Türkçe sözlü müziğe sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum. Açıkçası ben ne dediğini net bir şekilde anladığım şarkılarla eğlenmekten büyük zevk alıyorum.’

‘Şıkırtı - Türk House’ partisinde hiçbir şarkıyı CD’deki versiyonuyla dinlemeyeceksiniz. Ateş Tezer, DJ Met ve U.F.U.K bütün şarkıları house ritimleriyle yeniden düzenleyecek. ‘Remix yaptığımız şarkının illa pop soundu olması şart değil. Mesela bir Orhan Gencebay şarkısına da remix yapılabilir. Ama daha ziyade Türk müziğinin yüzü batıya dönük şarkıcılarını tercih edeceğiz. Mor ve Ötesi, Hande Yener ve Manga gibi grup ve şarkıcılara daha yakın duruyoruz’ diyorlar. Ateş Tezer’e hangi şarkılar bizi çok şaşırtacak diyoruz. İki örnek veriyor: ‘Hande Yener’in ‘Sana Kırmızı Çok Yakışıyor’ ve Mor ve Ötesi’nin ‘Bir Derdim Var’ adlı şarkısını duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız.’

YAZ ŞIKIRTILARI SU KENARINDA

Ateş Tezer tekno partilerin artık kabak tadı verdiğini düşünüyor: ‘Bu işin en saf hali house müziktir. Ama son yıllarda elektronik müzik fazla işin içine girdi. Akustik sazlar yok oldu, sıcaklık gitti. Müzik kabalaşınca her şey kabalaştı. İstanbul’daki partiler erkek yoğun bir hal aldı. Kadınlar tedirgin olduğu için gelmemeye başladı. Şıklık öldü.’

Şıkırtı partisinin ilki yarın Yeni Melek Gösteri Merkezi’nde. Bundan sonra ayda bir kez tekrarlanacak partiler yazın açık hava mekanlarına, tatil yörelerine Ateş Tezer’in deyişiyle su kenarına taşınacak.

Her partinin konuk sanatçıları olacak. İlk partininkiler kemanda Adnan Karaduman, kanunda Halil Karaduman ve perküsyonda Mehmet Atakay. Gecenin assolisti de Hande Yener. Şarkılarının house remix versiyonunu seslendirecek. Gelecek ayların konukları henüz belli değil. Ama düşündükleri isimler Işın Karaca, Mor ve Ötesi ya da Manga.

Partide modacı Erol Albayrak’ın hazırladığı işlemeli pırıltılı giysilerin sunulacağı bir moda şovu da yapılacak. 20 parçalık mini koleksiyon 6 mankenle sergilenecek.

Parti için bir konser salonu olan Yeni Melek Gösteri Merkezi özel olarak dekore ediliyor. Tavana kristal avizeler takılıyor, duvarlar yaldızlı aynalarla süsleniyor, VIP bölümü oluşturuluyor, dansçıların rahat dans etmeleri için yüksek platformlar kuruluyor.

Ateş Tezer, geceye gelenlerin kıyafetlerine özenmeleri gerektiğini söylüyor: ‘Spor ayakkabı giymeyin demiyorum. Spor ayakkabıyla da şık olabilirsiniz.’

Partinin biletleri kapıda 30, önceden alınırsa 25 YTL. Biletler Biletix gişelerinde satılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle