GeriKelebek Sezen klibi film gibi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sezen klibi film gibi

Sezen Aksu’nun ‘Yanmışım Sönmüşüm Ben’ adlı şarkısının klibi, Fatih Akın’ın yönetmenliğinde çekildi. Kısa metraj film titizliğiyle hazırlanan klipte pek çok ünlü isim de rol aldı. ‘Bahane’ adlı albümüyle müzik dünyasında zirveye oturan Sezen Aksu, sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi ise oğlu Mithatcan’a ait olan ‘Yanmışım Sönmüşüm Ben’ adlı şarkısının klibi için iki gün boyunca kameraların karşısındaydı.

Aksu’nun klibini, Altın Ayı ödüllü ‘Duvara Karşı’ filminin yönetmeni Fatih Akın çekti. Büyük Londra Oteli’nin tarihi atmosferi içinde gerçekleştirilen çekimlerde, görüntü yönetmenliğini Hamburg’dan gelen Hrv’e Dieu yaptı.

E Yapım adına Yaşar Gaga’nın prodüktörlüğünü üstlendiği klipte, Sezen Aksu’yla birlikte Nejat İşler, Güven Kıraç, Yelda Reynaud, Yasemin Alkaya, Levent Yüksel, Fatih Akın, Yaşar Gaga, Neslihan Yargıcı, 2004 İsrail Güzeli Victoria Makrioanis, milli boksör İsmail Önder, Burçak Işıner ve Serkan Altınorak da rol aldı. Daha çok kısa metrajlı bir film şeklinde çekilen klipte Sezen Aksu otel odasında konaklayan bir müşteriyi canlandırırken, aynı otel odasında daha önce yaşananlar ise flash-back’lerle ekrana yansıyor. Klibin montajını da, Fatih Akın’la birlikte çalışmalar yapan Andrew Bird gerçekleştirdi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle