GeriKelebek Sezen Aksu'ya teşekkür filmi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sezen Aksu'ya teşekkür filmi

Sezen Aksu'ya teşekkür filmi
refid:7184808 ilişkili resim dosyası

Sezen Aksu'nun unutulmaz şarkıları, çekimleri devam eden "O Kadın" adlı sinema filmi ile beyazperdeye taşınıyor.

Özel olarak seçilmiş 17 şarkı üzerine kurulan film için Aksu da yeni bir şarkı besteliyor.
Oyuncu kadrosu çok geniş
Yapımcılığını Ahmet Çelenk'in üstlendiği, Korhan Bozkurt'un yönetmenliğini yaptığı "O Kadın" adlı sinema filminin çekimlerine başlandı. Selin Demiratar, Tardu Flordun, Burak Hakkı, Burhan Öçal, Şebnem Dönmez, Nefise Karatay, Sinemis Candemir ve Erol Günaydın gibi ünlü isimleri oyuncu kadrosunda buluşturan filmde, iki aşk arasında kalan bir kadının hikayesi ele alınıyor.
Herkes bu filmi izlemeli
Filme çok inandığını belirten yapımcı Ahmet Çelenk, "Bu filmde herkes kendi yaşamından, aşklarından bir şeyler bulacak. Aşık olmak isteyenler, aşık olanlar, karşılıksız aşk yaşayanlar, ihanete uğrayanlar, unutamayanlar bu filmi mutlaka izlemeli. Bu film, yıllardır şarkılarıyla hayatımıza renk katan Sezen Aksu'ya da teşekkür niteliğinde olacak" dedi.
Gençliğim onun şarkılarıyla geçti
Filmde bir yazarı canlandıran Nefise Karatay, projeyle ilgili şunları söyledi: "Bu benim ilk sinema filmim. Proje içime çok sindi. İşin içinde Sezen Aksu'nun olması çok etkiledi beni. Çocukluğum, gençliğim onun şarkılarıyla geçti çünkü... Hiçbir şey için hırs yapmadım, ama sonunda en güzel iş beni buldu. Çok şanslıyım."

Sezen Aksuya teşekkür filmi
Bu filmde söz yok şarkılar var

Sezen Aksu’nun unutulmaz şarkıları, çekimleri devam eden "O Kadın" adlı sinema filmiyle beyazperdeye taşınıyor. Özel olarak seçilmiş 17 şarkı üzerine kurulan ve repliksiz
olan bu film için Aksu da yeni bir şarkı besteliyor.

Yapımcılığını Ahmet Çelenk’in üstlendiği, Korhan Bozkurt’un yönetmenliğini yaptığı "O Kadın" adlı sinema filminin çekimlerine başlandı. Selin Demiratar, Tardu Flordun, Burak Hakkı, Burhan Öçal, Şebnem Dönmez, Başak Sayan, Kamil Güler, Nefise Karatay ve Erol Günaydın gibi başarılı isimleri oyuncu kadrosunda buluşturan filmde, iki aşk arasında kalan bir kadının hikayesi ele alınıyor.

Ahmet Çelenk, "Bu filmde herkes kendi yaşamından, aşklarından bir şeyler bulacak. Aşık olmak isteyenler, aşık olanlar, karşılıksız aşk yaşayanlar, ihanete uğrayanlar bu filmi mutlaka izlemeli. Bizim kadar Sezen Aksu da yapılan işe çok inanıyor. Nitekim bu film için özel bir şarkı da hazırlıyor" dedi.

Filmde Erol Günaydın’la röportaj yapan ve hikayeyi anlatmasını sağlayan bir yazarı canlandıran Nefise Karatay, "Karakteri canlandırmak için gazeteciliği öğrendim. İşime yaramayacak bile olsa bu detaylar rolümü en iyi şekilde oynamamı sağladı" diyor.

Nefise Karatay: Sezen Aksu adını kullanmadık

Filmde hangi karakteri canlandırıyorsunuz?

- Bir gazeteciyi canlandırıyorum. Filmde sadece Erol Günaydın ve ben konuşuyoruz. Ben soruyorum, Erol Bey anlatıyor ve her şey kafamızda canlanıyor.

Rolünüze nasıl hazırlandınız?

- Sizin gazetenizde staj yaptım denilebilir. Oyuncu koçum Aliye Uzunatağan’la konuştuk ve bu yazarı canlandırmak için "Gazetecilikten yola çıkalım" dedik. Kayıt cihazının nasıl kullanıldığından fotoğrafın nasıl çekileceğine kadar her şeyi öğrendim.

Bu sizin ilk sinema filminiz, öyle değil mi?

/images/100/0x0/55ea94c0f018fbb8f8894f22
Evet. Yaptığım işi artık çok seviyorum. Böyle güzel projelerde yer almak oyunculuk kariyerim açısından çok önemli. Ayrıca bu ticari bir iş değil. Sezen Aksu’nun adının geçmesi, gündeme gelmek için yeterli aslında... Buna rağmen biz, bugüne kadar hiçbir şekilde isim vermedik ve hikayeyi anlatmadık. Onu kullanarak reklam yapmak istemedik.

Şarkılar sizce gerçekten duyguları ifade etmeye yeter mi?

- Evet, yetiyor. İşin içinde Sezen Aksu’nun olması beni çok etkiledi. Çocukluğum, gençliğim onun şarkılarıyla geçti.

"Acı Hayat" dizisinde canlandırdığı Nermin karakteriyle dikkatleri çeken Selin Demiratar, filmde eski eşi ve sevgilisi arasında kalan bir kadını canlandırıyor. Senaryodan çok etkilendiğini belirten Demiratar, "Teklifi hiç tereddütsüz kabul ettim. Böyle bir proje insanın karşısına her zaman çıkmaz" dedi.

Selin Demiratar: Bazen cümle kurmak istedim

Öncelikle filmde üstlendiğiniz rolden bahseder misiniz?

- Ben tasarımcı bir kadını canlandırıyorum. Dışarıdan mükemmel bir hayatı varmış gibi görünüyor, fakat içinde birçok mutsuzluk, çocukluğundan beri bastırdığı kırgınlıklar var.

Karakteri hiçbir diyalog kullanmaksızın yansıtmak zor değil mi?

- Bazen duyguyu bir bakışla vermek, kelimelerden çok daha güçlü olur. Ama zor durumda kaldığımda birkaç cümle kurmak istemiyor da değilim. O anlamda zor tabii...

Senaryo 17 şarkı üzerine kurulu... Sizin için hangisi daha özel bu parçalardan?

- Sezen Aksu çok önemli bir sanatçı. Bütün şarkılarını seviyorum. Ama "Biliyorsun" beni diğerlerine oranla biraz daha fazla etkiliyor.

Gerçekten zor bir proje... Teklif geldiğinde hiç tereddüt yaşadınız mı?

- Öncelikle bunun bir kadın hikayesi olması beni çok etkiledi. Çünkü hayata geçirilen projelerde çok fazla kadın hikayesi yok. Öte yandan Sezen Aksu da bu projeyi kabul etmemi doğrudan etkileyen bir faktör. Korhan Bozkurt çalışılması çok rahat bir insan. Yapımcımız Ahmet Çelenk de öyle... Ekip olarak baktığımda çok pozitif bir elektrik aldım ve hiç tereddüt yaşamadım.

Burhan Öçal: Risk almadan başarı gelmez

Burhan Bey, siz filmde Selin Demiratar’ın canlandırdığı Yeşim karakterinin babası rolündesiniz sanırım...

- Evet, dominant bir babayım. Ayrıca karısını ihmal etmiş ve sevgilisi olan bir adam... Bunlar çocukta ciddi

Sezen Aksuya teşekkür filmi
travmalar yaratıyor.

Filmin en büyük özelliği ne sizce?

- Repliksiz olması bana çok enteresan geldi.

Sizce sözler olmadan sadece şarkılarla duygunun verilmesi mümkün mü?

- Sezen Aksu çok iyi sözler yazan bir sanatçı. Senaryo da onun şarkılarından yola çıkılarak yazılmış. Kız küçük yaşta babasını kaybediyor, dramatik bir aşk yaşıyor, evleniyor, boşanıyor... İyi kurgulandığı zaman olumlu sonuçlar verecektir.

Proje başarılı olur mu?

- Türk toplumunun dramatik yapısına uygun bir hikaye... Her zaman işi bitiren senaryodur. Risk almadan başarı gelmez.

Filmde Selin Demiratar’ın çocukluğunu Reyhan Asena Keskinci, babasını Burhan Öçal, annesini ise Şebnem Dönmez canlandırıyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle