GeriKelebek Sexteto Milonguero ile Tango İstanbul’da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sexteto Milonguero ile Tango İstanbul’da

Sexteto Milonguero ile Tango İstanbul’da
refid:17041109 ilişkili resim dosyası

Dünyanın en ünlü çağdaş tango orkestrası Arjantinli Sexteto Milonguero, bu yıl üçüncüsü düzenlenen TanGOTOIstanbul tango festivali kapsamında, 6 Mart Pazar günü İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Mustafa Kemal Amfisi’nde sahne alacak orkestraya ödüllü Türk profesyonel tango dansçıları da eşlik edecek.

Sexteto Milonguero, Türkiye’de ilk defa İstanbul’da vereceği konserde tango müziğinden örneklerin yanısıra Arjantin yöresel ve ritmik müzikleriyle de geceye renk katacak. Gecenin sunuculuğunu, aynı zamanda bir tango dansçısı olan Toprak Sergen yapacak.

Arjantin-Türkiye sentezi sunulacak gecede, TanGOTOIstanbul organizatörlerinden Murat Elmadağlı (2009 Türkiye Şampiyonu) ve partneri Vera Gogoleva ile Eşref Tekinalp  (2010 Türkiye Şampiyonu) ve Ilgın Tetikcan’ın yanısıra Aydın Kocamusaoğlu - Pelin Koyun (2007 Türkiye Şampiyonu), Selim - Melin Yuna ve Alper Ergökmen - Selen Sürek (2007 World Open Şampiyonu) tutkulu danslarını sergileyecekler.

Sexteto Milonguero ile Tango İstanbul’da


Sexteto Milonguero kimdir?

Altı enstrüman ve bir vokal sanatçısından oluşan Arjantinli grup Sexteto Milonguero, son dönemin en ünlü tango orkestrasıdır. Herkese hitap eden orkestra, özellikle ritmik müzikleri, farklı yorumları, yarattıkları enerjileri ve izleyenleri anında içine alan coşkularıyla tango müziği dünyasında çığır açtılar.

Genç ve yetenekli müzisyenlerden oluşan Sexteto Milonguero, gerek Arjantin çapında önemli etkinliklerde ve Buenos Aires’in en ünlü milonga mekanlarında sergiledikleri güçlü performansları, gerek Avrupa’nın çeşitli festivallerinde sundukları enerjik konserleriyle, en çok beğenilen çağdaş tango orkestrası olma başarısına ulaşmıştır. Orkestranın vokalisti Javier Di Ciriaco aynı zamanda Tango Feeling gösteri grubunun vokalistliğini yapmakta ve bu gösterinin başarısında büyük bir rol oynamaktadır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle