GeriKelebek Sevgililer Günü, afrodizyak yemeklerle unutulmaz olsun
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevgililer Günü, afrodizyak yemeklerle unutulmaz olsun

Sevgililer Günü, afrodizyak yemeklerle unutulmaz olsun
refid:3907741 ilişkili resim dosyası

Zanussi Mutfak Ürünleri, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel afrodizyaklı yemek mönüsü hazırladı. Sevgiliye hazırlanacak özel yemekleri Osmanlı mutfağı ağırlıklı seçen Zanussi ve Elektrolux Mutfak Ürünleri Eğitim Şefi Ahmet Gülçur, unutulmaz bir gece için cinsel uyarıcı etkisi olan "fırında pişmiş safranlı somon balığı"nı önerdi.

Osmanlı saraylarında padişahların genellikle afrodizyak etkili yemekleri tercih ettiklerini belirten Gülçur, "Padişahlar, cinsel uyarıcı etkisi nedeniyle safrandan vazgeçemiyorlardı. Yoksa, haremi nasıl idare edeceklerdi?" dedi.

"14 Şubat Sevgililer Günü Mönüsü"nde, fosforun afrodizyak etkisi nedeniyle deniz ürünleri ön plana alındı. Ahmet Gülçur, başlangıçta havyar, ana yemekte ise safranlı somon balığını seçti. Afrodizyak etkinin artırılması için somon balığının tereyağ ve beyaz şaraplı sosla servis edilmesi gerekiyor. Mönünün tatlısı ise vücuda rahatlık veren, sakinleştirici özelliğiyle çikolatalı kek ve çilek olmalı.

Gülçur, Osmanlı mutfağı üzerine uzun süre çalıştığını belirterek, "Osmanlı saraylarında padişahların genellikle afrodizyak etkili yemekleri tercih ettiğini öğrendim. Bu yemekler hakikaten işe yarıyor" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle