GeriKelebek Sevgili bulan da var form tutan da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevgili bulan da var form tutan da

En yakın arkadaşlarımdan biri sevgilisini tango kursu bahanesiyle tavlamıştı. Gerçi o kursa hiçbir zaman yazılmadılar ama o bahaneyle mutlu bir aşk yaşadılar. Türkiye’de tango eğitimi almış tam 50 bin kişi varmış.

Şurası kesin ki her yaştan insanı bir araya getiren dans kursları aynı zamanda çok önemli sosyallik alanları: Erkek kucağını açar, kadın ona sarılır. Gerilerek iki yana açılan ‘diri vicıtlar’ her seferinde daha bir kuvvetli kavuşur, kavuşur. Valla dansa yeteneğiniz var mı bilemem fakat azıcık sağa sola bükülebiliyorsanız, bu tür bir kursa yazılmanın faydaları saymakla bitmez. Düğün dernekte, barda pavyonda her fırsatta döktürüp hava atmanın, yeni arkadaşlıklar kurmanın yanısıra aslında sağlıklı ve formda bir dış görünüş için birebir dans dersleri. Önümde Bilgi Üniversitesi’nin yeni sezon atölye kitapçığı var. Akla ziyan, envai çeşit kurs düşünüp, hocasını bulup, tertip etmişler. Kurslar önümüzdeki ay başlıyor. Madem konumuz dans, içlerinden bunlarla ilgili birkaçını seçtim. Bakalım ilginizi çekecek mi?

Eviniz müstakilse: TAP DANSI

Özel tap ayakkabılarıyla yere vurularak yapılan tap dansı atölyesinde amaç ritim, müzik ve estetiği buluşturmak. Atölye kısa bir gösteri çalışmasıyla tamamlanacak. Yani kurs sonunda havanızı basacak kadarlık bir gösteri garanti. Hocalar Alev Akçin ve Yuri Mezokh. Başlangıç 15 Ekim, süresi 8 hafta, 12 saat. Cumartesileri 15.00-16.00 arasında. Ücreti 210 YTL.

İster tek tek, ister çift: LATİN DANSLARI

Afrika ve İspanyol kültürlerinin bir karışımı olarak doğan ve sadece Latin Amerika’da değil bütün dünyada ilgi gören salsa, cha cha cha, merengue gibi danslar öğretiliyor. 15, 17 ve 20 Ekim’de üç ayrı grup başlayacak. Dersler perşembe, pazartesi ya da cumartesi günleri. Süresi 10 hafta, 15 saat. Hocası İmu Shaaban. Ücreti 260 YTL.

Doğaçlama dans için: POP MODERN DANS

Popüler müzikler eşliğinde modern dans adımlarını kullanarak kendi dansınızı yaratabileceğiniz bir eğitim. Bu dansı yaparak hem eğleneceğiniz hem de formada kalacağınız söyleniyor. Başlangıç tarihi 18 Ekim. Süresi 8 hafta, 12 saat. Salıları 19.00-20.30 arasında. Hocalar Alev Akçin ve Yuri Mezokh. Ücreti 210 YTL.

Yılbaşına kadar Nesrin Topkapı olursunuz: ORYANTAL

Hocası Nesrin Topkapı. Nesrin Hanım bu kursta öğrencilerine sadece teknik öğretmiyor, dans ederken yaratıcılıklarının gelişmesini de teşvik ediyor. Süresi 10 hafta, 40 saat. Başlangıç 15 Ekim. İster salı-cumartesi, ister perşembe-cumartesi grubuna katılabiliyorsunuz. Ücreti 900 YTL.

Temel figürler için: MIX DANCE

Amaç katılımcılara temel salon danslarını öğretmek. Caz dans, modern dans ve tüm salon figürleri bu atölyenin konusu. Süresi 8 hafta, 12 saat. Başlangıç tarihi 15 Ekim. Cumartesileri 13.00-14.00 arasında. Hocalar Alev Akçin ve Yuri Mezokh. Ücreti 210 YTL.

Tijen İnaltong’dan otantik yaşam

Balkan Naci İslimyeli’den resim

Yıldırım Türker’den yazı atölyesi

Bilgi Üniversitesi bünyesinde kurulduğu 2000 yılından beri 450 ayrı kursta (onlar atölye diyorlar) 8 bin kişiye eğitim veren Bilgi Eğitim yeni sezon kayıtlarına başladı. Bu kurslara 25-65 yaş arası her kesimden insan katılıyor. Ücretleri 140 yeni liradan başlıyor, ders saatine ve hocasına göre 1400 yeni liraya kadar çıkıyor. Hocalar arasında Tijen İnaltong, Yıldırım Türker, Balkan Naci İslimyeli gibi isimler, kurslar arasında kendini keşfetme, maske atölyesi, ateş dansı, kuş gözlemciliği, DJ atölyesi gibi konular var. Benim dikkatimi çekenlerden biri de Toplum ve Hukuk dersi. Yurttaş olarak bireysel hakların tanıtılacağı bir atölye çalışması. İlk kurslar 15 Ekim’de. Ama kayıtlar başladı. Detaylı bilgi için www.bilgi-egitim.com ve (212) 444 0 428.

YENİ İÇKİLER

Votka sevenlere: MYAGKOV

Ukrayna’nın 1887’den beri bilinen vokta markası Myagkov çok yakında Türk votkaseverlerle buluşacak. Ayşen Alkollü İçecekler tarafından premium, classik ve silver çeşitleri getirildi. Votkalar şu anda gümrükte. Önümüzdeki haftadan itibaren piyasada olacak. Perakende satışının 30-35 YTL arasında olması bekleniyor.

Likör sevenlere: HARE

Mey, vişneli, ahududulu, portakallı, naneli, muzlu ve benim en beğendiğim acıbademli olmak üzere 6 yeni likörü piyasaya sürdü. Markanın adı Hare. Meyve oranını yüzde 30’dan 60’a çıkarmışlar. Yeni şişeler de daha iyi olmuş. Fiyatı 20 YTL.

Rakının zaferi!

Geçen hafta size bir güzel tavsiye edip ama rakı servisi yapmadıkları için kendim protesto kararı aldığım Carnival, mönüsüne rakı ekledi. Etkili gazetecilik diye ben buna derim. Gidip afiyetle rakılarınızı yudumlayabilirsiniz. (Dublesi 6 YTL) Ben protestoyu bitirdim, bu akşam tekrar gidiyorum. İstiklal Caddesi, Gönül Sokak, Rus Konsolosluğu karşısı, Beyoğlu. (212) 245 70 25.

Folklor ekibi kalsın ben bira alayım: OctoBEERfest!

Almanya’nın Bavyera, Avusturya’nın da Tirol bölgesinde geleneksel olarak kutlanan Bira Bayramı Türkiye’de de kutlanıyor. Üstelik bu yıl Avusturya Başkonsolosluğu’nun himayesinde. Levent Gösteri Merkezi’nde çarşamba günü başlayacak olan Octoberfest pazar gününe (2 Ekim) kadar devam edecek. Avusturya’dan yöresel folklor ekibi falan geliyormuş, kalsın ben bira alayım: Bilet bir içki dahil 15 YTL. Rezervasyon durumu nasıl, kaç kişi gelecek diye sordum; şimdiden 4 bin rezervasyon varmış, toplamda 10 bin kişi bekliyorlarmış. Bu rakamlar doğası itibariyle biraz şişiktir ama festival fena olmayacak gibi duruyor. Bilet için (212) 245 90 42 ve Ticketturk.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle