GeriKelebek Sevda Demirel kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevda Demirel kimdir?

Sevda Demirel kimdir?

Sevda Demirel, Renki Sayfalar’ın 26 Ocak tarihli bölümüne konuk oldu. Uzun süredir ekranlardan uzak olan Sevda Demirel, hayatındaki değişikliklerden ve neler yaptığından bahsetti. Sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çeken kendisine yönelik eleştirilere de açıklama getirdi. Peki, oyunculuğunun yanı sıra şarkıcı kimliğiyle tanınan Sevda Demirel kimdir?

Türk model, şarkıcı, sinema oyuncusu ve program sunucusu Sevda Demirel, 28 Nisan 1972 yılında Almanya'nın Langen şehrinde doğdu. Aslen Gaziantepli olan Sevda Demirel, lise eğitimini Almanya’da almıştır. Aslen Gaziantep’li olan oyuncu, Almanya’da lisede okurken basketbol takımında yer almılştır. 16 yaşındayken anne ve babası boşanan Sevda Demirel, aynı yıl İstanbul'a geldi ve mankenlik yapmaya başladı. İstanbul’a 16 yaşındayken gelen Sevda Demirel, üniversite eğitimini burada tamamlamıştır.  21 Eylül 1995 tarihinde evlendiği Kaan Özdemir'den birkaç yıl sonra ayrılmış, Londra’da yabancı bir sporcuyla hayatını birleştirmiş ancak 3 yıl evli kaldıktan sonra boşanmıştır. Kuzey Irak da dahil çeşitli yerlerde 8 yıl sahnelerde şarkıcılık yapmılş, birkaç filmde oynamıştır.1996 yılında Salih Güney ve Engin Koç ile birlikte “Otostop” filminin başrolünde oynamıştır.

Oyunculuk kariyerine ilk olarak 1995 yılında Bay E filmi ile başlayan Sevda Demirel 2002 yılında Sevda Gibi albümü çıkarmıştır. Canlı yayında Hande Ataizi‘ye attığı tokat gibi sansasyonel olaylarla gündeme gelmiştir. 

Albümleri:

2002 – Sevda Gibi
2005 – Sus
2008 – Uyanma Vakti

Filmleri :

2000 – Tutku Suçları
1997 – Hiç Bana Sordun mu?
1997 – Altın Vuruş
1996 – Otostop
1996 – Tatlı Kaçıklar
1995 – Bay E

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle