GeriKelebek Sevan Bıçakçı iki kez birinci olduğu yarışmaya üçüncü kez katılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevan Bıçakçı iki kez birinci olduğu yarışmaya üçüncü kez katılıyor

Sevan Bıçakçı iki kez birinci olduğu yarışmaya üçüncü kez katılıyor
refid:8962688 ilişkili resim dosyası

Mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı (34) "Samatya Balıkçısı" isimli yüzüğüyle geçen yıl ABD’nin en prestijli mücevher tasarımı ödülü Couture Tasarım Ödülünü almıştı. 2006 yılında da aynı ödülü "Sultanahmet’te Yağmur" isimli yüzüğüyle kapmıştı.

Sevan Bıçakçı bu yıl aynı yarışmaya yine aday. Yeni yüzüğünün ismi "Umut Dergahı". Yüzüğün üzerinde iki kapı var. Birinin üstünde mozaik üstüne hat sanatıyla aşk, diğer kapıda sevgi yazıyor. Yüzüğün merkezinde bir taş, taşın içinde de bir ibrik gizli. Onun etrafında da "Baki kalan gök kubbede hoş bir seda imiş" yazıyor. Yapımında bir çok değerli taş kullanıldı. Zümrüt, yakut, pembe turmalin, elmas, mikro mozaik porselen, altın, gümüş sadece bazıları.

Las Vegas’da düzenlenen Couture Tasarım Ödülü verilirken bu yıl iki aşamalı bir eleme yapılacak. Birinci eleme www.couturedesignawards.com adresindeki internet sitesinden gerçekleşecek. İkinci elemeyi ise işin uzmanları yapacak. Sevan Bıçakçı’nın tasarımı Colored Gemstones (Renkli Değerli taşlar) alanında yarışıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle