GeriKelebek Senaryo yazıyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Senaryo yazıyorum

Senaryo yazıyorum
refid:16764586 ilişkili resim dosyası

“Karadağlar” dizisinde Gülali karakterini canlandıran İbrahim Çelikkol, bir yandan da çocukluk hayalini gerçekleştiriyor ve senaryo yazıyor. Dizide babasını oynayan Erdal Özyağcılar’dan da destek alan Çelikkol, “Çok farklı bir projeye imza atacağım, ayrıca müziklerini de ben yapacağım” diyor.

Sizi “Karadağlar” dizisinde Gülali rolünde izliyoruz. Nasıl gidiyor Kazdağları’ndaki çekimler?

- Aslında çok yoğun bir tempoda çalışıyoruz ama Kazdağları bol oksijenli bir yer olduğu için tüm yorgunluğumuzu alıyor. Ekipteki arkadaşlarımla da aramız çok iyi. Başta Erdal Özyağcılar olmak üzere tüm oyuncular başarılı isimler olduğundan çekimler çok güzel gidiyor.

Hatice Şendil’in canlandırdığı Gülhayat, hem Gülali’yle hem de babası Halit’le yakınlık kuruyor. İlişkilerinin sonu ne olacak sizce?

- Gülhayat, ailesine yaptıklarından ötürü Halit’ten intikam almak istiyor. Güzelliğini kullanarak ona yakın durmaya çalışıyor. Gülali’yle ilişkisine gelince... Aslında Gülhayat, Gülali’yi de intikam planına katmak istiyordu, baba-oğulun ilişkisini yok edecekti. Ama istediği gibi gelişmedi olaylar. Çünkü Gülali’den hoşlanmaya başladı. İlişkileri ilerleyen zamanda hangi boyuta taşınır bilmiyorum ama üçlü arasında bir çatışma başlayacağını düşünüyorum.
 
Gülali’nin kardeşi Selahattin de onun eski nişanlısına ilgi duyuyor. Bu cephede neler olur peki?

- Nazlı, Gülali’ye gerçekten aşık. Aslında ne istediğini çok iyi biliyor ama bunları uygulamakta biraz geç kaldığı için Gülali’yi elinden kaçırdı. Bence Nazlı, ondan kolay kolay vazgeçmeyecek.

GÜLALİ ASLINDA SEMPATİK BİRİ

“Karadağlar”, Dostoyevski’nin ünlü eseri “Karamazov Kardeşler”den uyarlandı. Siz okudunuz mu bu romanı?


- Etkilenmemek için okumayı pek istemedim aslında... Benim kitaptaki karakterim, Dimitri. Fakat Dimitri çok daha sert ve kötü biri. Eğer onu birebir oynasaydım, Gülali sevilmeyen biri olurdu.

Sizi genellikle sert rollerde izliyoruz. Kendiniz mi istiyorsunuz bu tarz rolleri yoksa fiziksel özelliklerinizden dolayı hep benzer roller mi teklif ediliyor?

- Ben Gülali’yi sert bir karakter olarak değerlendirmiyorum. Aslında çok sempatik biri, dizinin en yumuşak karakterlerinden. Sadece olması gereken noktada nasıl sert olacağını iyi biliyor. Ama fiziksel açıdan güçlü olduğu için öyle bir izlenim yaratmış olabilir. Ayrıca “MAT” dizisinde de sert bir adamı oynamadım ben. “PARS Narkoterör”deki rolüm biraz sertti belki ama o da ilk deneyimimdi ve karakteri yumuşatmayı bilmiyordum. Beni sert gösteren o karakter olmuştur.

DUBLÖRSÜZ OYNUYORUM

“Fetih 1453” filminde de oynuyorsunuz. Oradaki hangi rolde izleyeceğiz sizi?


- Ulubatlı Hasan’ı canlandırıyorum.

Filmin tehlikeli sahnelerinde dublör istemediğiniz doğru mu?

- Evet, dublörsüz oynayan oyunculardan biriyim ben. Filmde “Karayip Korsanları”nın ekibiyle çalıştık. Kılıç eğitimleri de aldık.

Peki ne zaman izleyici karşısına çıkacak “Fetih 1453”?

- Çekimler bu yaz bitecek, 2012’de de vizyona girer diye düşünüyoruz. Bu projenin üzerinde üç yıldır titizlikle çalışılıyor. Yavaş gitmesinin nedeni, emin adımlarla ilerlenmek istemesi. Yurtdışından da destek alınıyor. Dövüş sahneleri için dublörler getiriliyor.

TÜRKİYE’DE KİM AKSİYON YAPIYOR?

“Karadağlar” ve “Fetih 1453”ün dışında başka bir projeniz var mı gündeminizde?


- Senaryo yazıyorum. İyi bir şey çıksın diye uğraşıyorum. Erdal Özyağcılar’la senaryonun üstünden geçiyoruz. Beni destekleyen yapımcılar da var. Bundan sonra kendi senaryomla ilgili bir şey yapabilirim. Bu benim çocukluğumdan beri hayal ettiğim bir şeydi. Çok farklı, izleyicinin içinde yer edinecek bir proje olacak. Ayrıca müziklerini de ben yapmak istiyorum. Çünkü müzikle de uğraşıyorum. Klarnet çalıyorum.

“Türkiye’de benden iyi aksiyon oyuncusu yok” demişsiniz, biraz iddialı bir açıklama değil mi bu?

- “Hiç kimse benden daha iyi aksiyon yapamaz” demedim kesinlikle. Ben sadece aksiyon işinde başarılı olduğumu dile getirdim. İyi bir aksiyon oyuncusu olma konusunda iddialıyım. Çünkü geçmişten beri sporla uğraşıyorum ve kendimi de çok iyi tanıyorum. “Karadağlar”da çektiğimiz dövüş sahnelerinin koreografisini de ben yapıyorum.

Peki beğendiğiniz bir aksiyon oyuncusu yok mu?

- Türkiye’de kim aksiyon yapıyor ki? Cüneyt Arkın’dan başka aksiyon işi yapan görmedim ben. Belki de vardır ama ben bilmiyorum.

DÜZEYLİ BİR ARKADAŞLIK

Gülali’nin aşk hayatı pek parlak değil, peki ya sizinki nasıl?


- Benim aşk hayatım gayet güzel. Tuğba Hanım (Tuğba Ekinci) ile düzeyli bir arkadaşlığımız var. Kendisine çok değer veriyorum, saygı duyuyorum. İlişkimizde her şey güzel, problem yok. Kendisi, bu sektörde güvenebileceğim isimlerden birisi. Yetenekli ve kararlı olması da arkadaşlığımızı pekiştiren en büyük nokta.                 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle