GeriKelebek Seçtiğiniz renkler sizi tanımlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seçtiğiniz renkler sizi tanımlıyor

Modayı yakından takip etmeseniz bile en azından renkler konusunda biraz esnek davrandığınızı kabul etmelisiniz. Kıyafet seçiminde moda olmayan renklere çok nadir ilgi göstermiyor musunuz? Ancak uzmanlar, seçtiğiniz giysi renklerinin, sizin kişiliğiniz, duygu ve düşünceleriniz hakkında başkalarına ipuçları verdiğini hatırlatıyorlar. Bu nedenle giysi satın alırken, renklerin moda olmasından çok, bu renklerin taşıdıkları anlamlara dikkat etmelisiniz:

Bu renk, sizin güvenilir biri olduğunuzu ve amaçlarınıza ulaşmanın yollarını bildiğinizi gösterir. İnsanların sizi farketmelerini istediğiniz zaman kırmızı renkte giysi giyin. Erkekleri etkilemek isteyen kadınlar turuncu tonlu kırmızı giymeliler.

İyilik simgesidir. Eğer beyaz giysilerle insanların karşısına çıkarsanız, saf ve dürüst olduğunuz düşünülür.

Bu renk sadakati ve güvenilirliği simgeler. Mavinin tonu ne kadar koyu olursa, etkisi de o kadar artar.

Bu renk sizin ciddi biri olduğunuz izlenimini verir. Başkalarının sizi ciddiye almalarını istediğiniz zaman mutlaka siyah giysi giyin. Güçlü ve etkileyici biri olduğunuz anlaşılır.

Bu renk sizin olumlu, rahatlatıcı ve yardımsever biri olduğunuzu gösterir. Mavide olduğu gibi yeşilde de renk tonu ne kadar koyu olursa, çevrenizde yaratacağınız etki o kadar güçlü olur.

Sizin dürüst ve olgun bir kişi olduğunuz izlenimini verir. Tutucu ve geleneklerine çok bağlı kadınların en çok sevdikleri renk, kurşunidir. Örneğin bankacılar genellikle kurşuni rengi seçerler. Çünkü bu renk insanlarda güven duygusu uyandırır.

Sıcaklığın simgesidir bu renk. Eğer kahverengi giysi giyerseniz, insanlar sizin onlara yardım edebileceğiniz pratik zekalı biri olduğunuzu düşünürler. Kahverengi, insanlara sizinle konuşma cesaretini verir.

Genellikle mutlu olduklarına inananların rengidir. Fakat etki ters de tepebilir. Sarı giysi giyerseniz, insanlar sizin henüz olgunlaşmadığınızı düşünebilirler. Siyah ile sarıyı karıştırmak ise son derece hatalı bir davranış olur. İnsanları kendinizden uzaklaştırırsınız.

Bu renk sizin benzersiz ve özel bir kişi olduğunuzu gösterir. Morun tonu ne kadar açık olursa, çevrenizdekilerin size ilgisi o kadar artar.

Sizin tatlı, saf ve dişi olduğunuz anlamına gelir. Uçuk pembenin insanları sakinleştirdiği söylenir. Eğer duygularınızı baskı altında tutmak istiyorsanız açık pembe giyin. Pembe ile siyah mükemmel bir ikili olur. Eğer fazla dikkat çekmek istemiyorsanız pembeyi beyazla karıştırın.Yorumları Göster
Yorumları Gizle